مجتبی یوسفی در گفتگو با افکارنیوز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ساخت یک میلیون مسکن در سال موجب رشد نقدینگی در کشور نمی شود و یا خیر؟ گفت: من در پرداختن به این موضوع  به دو جنبه نگاه می کنم.

 وی افزود:  یک اینکه باید برای مسکن مردم کار شود لذا مردم در حال حاضر در رهن و اجاره مسکن هم دچار مشکل هستند و نمی شود برخی ها به هر دلیلی در خانه های سازمانی بنشینند و یا حقوق خوبی دریافت کنند و نهایتا بگویند که ساخت یک میلیون مسکن در سال می‌تواند به رشد نقدینگی بیانجامد لذا این مسئله تنها ملاک کار نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت ما باید برای مسکن آن هم بر اساس اصول قانون اساسی که البته جز اولویت ها و جز سبد خانوارها است فکری اساسی کرد چراکه متاسفانه مسکن ۷۰ درصد از هزینه های مردم را به خود اختصاص داده است.

 وی با بیان اینکه مسکن رشد ۹۸۰ درصدی را در سنوات دولت گذشته داشته است، بیان کرد: ما باید این مسئله را ابتدا به عنوان یک واقعیت بپذیریم.

نباید منابع ساخت مسکن را در اختیار عده ای پرنفوذ قرار دهیم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به منابع لازم در قانون جهش تولید مسکن برای تولید مسکن اظهار داشت: ما اگر منابع منظور شده در این قانون را در اختیار تولید کننده و سازنده مسکن که صاحب برنامه است قرار دهیم توفیقات زیادی کسب خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مسکن حوزه پیشران اقتصادی بوده و ۱۸۶ حوزه با آن مرتبط است بیان داشت: وقتی حوزه مسکن به حرکت در بیاید تولید مصالح ساختمانی و سایر فعالیت ها در این حوزه شروع به کار خواهد کرد  بنابراین اگر ما می‌خواهیم این منابع را به اسم ساخت مسکن در اختیار یک عده افراد پرنفوذ قرار دهیم و آنها هم نهایتا این منابع را در بازار دلالی و سکه هزینه کنند حتما این امر می تواند موجب خلق پول پر قدرت در جامعه شود و این مسئله باز هم تورم زاست.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید برنامه های قانونی در زمینه تولید مسکن به خوبی اجرا شود بیان داشت: در این شرایط گرفتن مالیات از سوداگران بخش مسکن ، آنهم از کسانی که مشغول خرید و فروش مکرر مسکن در جامعه هستند ضروریست  لذا اگر جلوی این موارد را گرفتیم و منابع آن را در تولید مسکن هزینه کردیم این مسئله کمک رسان خواهد بود ،حتی اگر در این شرایط تورم جزئی هم به وجود بیاید نتیجه آن ایجاد اشتغال و رونق در بازار مسکن خواهد بود، در غیر این صورت اگر بخواهیم به سبک و سیاق گذشته حرکت کنیم عملا  اتفاقات حال حاضر مجددا رخ خواهد داد.