صدیف بدری در گفت‌وگو با افکارنیوز با تاکید بر ضرورت مقابله با نجومی بگیران ، اظهار داشت: مجلس برای مبارزه با نجومی بگیران اهتمام را دارد و دولت هم باید این اهتمام را داشته باشد.

وی ادامه داد: برای مقابله با مقوله حقوق‌های نجومی باید قانون خدمات کشوری را حتماً اصلاح کنیم که مجلس دهم اقداماتی را در این زمینه انجام داد، اما متاسفانه فرصت نشد و دولت هم با ما همکاری نکرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در قانون خدمات کشوری نباید هیچ دستگاه دولتی و حتی نهاد‌های عمومی غیردولتی و نهاد‌های حاکمیتی در زمینه حقوق و مزایا مستثنا باشند.

وی افزود: همچنین همه تشکیلات اعم  از شرکت‌های دولتی، موسسات دولتی و نهاد‌های عمومی غیردولتی که به نوعی از بیت المال استفاده می‌کنند و حقوق و مزایای آنان از دولت پرداخت می‌شود، باید از یک فرمول حقوق و مزایای مشخص برخوردار باشند.

اصلاح قانون خدمات کشوری؛ آغازی بر مقابله با نجومی بگیران/ باید بستر های فساد بسته شود

بدری بیان کرد: البته بنده منکر این مسئله نیستم که افراد دارای کار‌های سخت باید از مزایای بیشتری برخوردار باشند، بلکه حرف بنده این است که تا زمانی که یک فرمول مشخصی برای حقوق و دستمزد وجود نداشته باشد، نمی‌توان با پدیده حقوق‌های نجومی مقابله کرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون خدمات کشوری باید شفاف باشد و استثنائات این قانون هم باید از بین برود.

وی ادامه داد: زمانی که تعیین حقوق و دستمزد بر عهده مجمع و هیئت مدیره شرکت‌ها و موسسات دولتی گذاشته می‌شود، آنان کار خودشان را انجام می‌دهند، در حالی که نباید اینگونه باشد.

بدری تاکید کرد: دولت و رئیس‌جمهور هم باید اراده کنند تا این مشکل حل شود. البته دولت مردمی تاکنون نشان داده است که پای کار است. ما هم در مجلس دهم اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری را آغاز کردیم و الان هم آماده هستیم و اگر دولت لایحه آن را ارائه دهد، ظرف یک ماه آن را بررسی می‌کنیم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: منتشر کردن فیش حقوق‌های نجومی تا حدی خوب است، اما به صورت ریشه‌ای مشکل را حل و فصل نمی‌کند و باید این کار به صورت ریشه‌ای حل شود و لازم است محل‌های سوءاستفاده و بستر‌های فساد برای دریافت حقوق‌های نامتعارف بسته شود.