نشست شورای همکاری‌های خلیج فارس برای بررسی پرونده هسته‌ای ایران!

وزرای خارجه کشور‌های عضو شورای همکاری‌های خلیج فارس فردا (پنج‌شنبه) در ریاض، پایتخت عربستان جلسه‌ای برای بررسی تحولات منطقه از جمله اتفاقات افغانستان، جنگ در یمن، پرونده هسته‌ای ایران و روابط کشور‌های این شورا برگزار خواهند کرد.

یک منبع آگاه در ریاض به خبرگزاری آلمان گفته است: این وزرا به بررسی پرونده هسته‌ای ایران، تحولات افغانستان بعد از خروج نظامیان آمریکا از این کشور، تحولات لبنان پس از تشکیل دولت جدید و جنگ ادامه‌دار یمن خواهند پرداخت.

وزرای خارجه کشور‌های عضو شورای همکاری‌های خلیج فارس پیشتر تاکید کردند در این جلسه بر تلاش علیه افراطی‌گری افزوده خواهد شد تا این کشور‌ها با جدیت تمام به این مبارزه ادامه دهند.

پیش از این هم عربستان در اظهاراتی مداخله‌جویانه در خصوص برنامه هسته‌ای ایران گفته بود سازمان‌های بین‌المللی مکانیزم‌هایی را برای بازرسی سریع از برنامه و سایت‌های هسته‌ای ایران به کار گیرند!

نشست شورای همکاری‌های خلیج فارس برای بررسی پرونده هسته‌ای ایران!

عربستان بار‌ها مدعی شده که می‌خواهد در مذاکرات هسته‌ای ایران یکی از اعضای اصلی مذاکره کننده باشد و این در حالی است که تهران همواره تأکید کرده که اعضای برجام مشخص و تغییر ناپذیرند.

دولت بایدن مدعی است قصد دارد از طریق مذاکرات وین، زمینه‌های لازم برای بازگشت کشورش به برجام را فراهم کند، اما پس از برگزاری چندین دور مذاکره در وین اقدام موثری از سوی آمریکا و طرف‌های برجام در این خصوص دیده نشده است.