« محمد اسلامی » معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و «آلکسی لیخاچف» رئیس شرکت دولتی روس اتم عصر روز سه‌شنبه ششم مهر ماه در مسکو درباره گسترش همکاری های هسته ای صلح آمیز گفت وگو و رایزنی کردند.

در این دیدار که با حضور کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، بهروز کمالوندی، معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از معاونان و مدیران سازمان انرژی اتمی ایران انجام شد، طرفین به رایزنی در مورد موضوعات مربوط به انرژی هسته ای پرداختند.

دو طرف با تاکید بر اینکه ایران و روسیه روابط راهبردی و درباره مسائل گوناگون همکاری دارند، اعلام کردند که تلاش دارند همکاری‌های دو کشور در باره انرژی صلح آمیز هسته‌ای را نیز با سرعت بالاتری دنبال کنند.

تأکید ایران و روسیه بر تقویت و توسعه همکاری های صلح آمیز هسته ای

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره روابط عمیق و راهبردی ایران و روسیه در عرصه‌های گوناگون دوجانبه و بین‌المللی گفت: همکاری دو کشور در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله در زمینه احداث و توسعه نیروگاه‌های اتمی به خوبی پیش می‌رود و این همکاری‌ها باید هرچه بیشتر گسترش یابد.

اسلامی در این نشست ابراز امیدواری کرد که دو طرف از طریق این گفت‌وگوها روند همکاری‌ها را تقویت کنند و به آن شتاب دهند.

الکسی لیخاچوف رئیس سازمان دولتی روس‌ اتم هم نیز از تعمیق مناسبات دوجانبه بویژه در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای استقبال کرد.

اسلامی و لیخاچف پیش از این نیز در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس در وین با یکدیگر دیدار کرده بودند.