منابع لبنان ی گزارش دادند که سوخت ارسال‌شده از ایران به لبنان در مؤسسه تحقیقات صنعتی لبنان مورد آزمایش قرار گرفته است.

پس از شایعه‌سازی رسانه‌های نزدیک به عربستان سعودی درباره بی‌کیفیت بودن سوخت ارسالی از ایران به لبنان، روزنامه «الدیار» به نقل از مؤسسه تحقیقات صنعتی لبنان گزارش داد که از مازوت ایران اخیرا نمونه‌گیری شده و به مؤسسه تحقیقات صنعتی لبنان تحویل داده شده تا مورد آزمایش قرار گیرد.

طبق این گزارش، از مؤسسه مذکور درخواست شده تا مطابق شروط تعیین‌شده از جانب سازمان استاندارد لبنان (Libnor)‌، بررسی شود که آیا سوخت ارسالی از ایران قابل استفاده در خودروهای دیزیلی هست یا خیر.

الدیار در ادامه نوشت که پس از آزمایش، مشخص شده است که مازوت ارسالی از ایران مطابق با  استنانداردها و شروط تعیین‌شده از جانب سازمان استاندارد لبنان است و در نتیجه این سوخت برای استفاده در ژنراتورهای تولید برق و تمام خودروهای دیزلی مناسب است.

شایعه‌پراکنی رسانه‌های سعودی درباره سوخت ایران

شایعه‌پراکنی رسانه‌های سعودی درباره سوخت ایران

کاروان‌های حامل سوخت پس از آن وارد خاک لبنان شدند که سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله در سخنرانی خود به مناسبت عاشورای حسینی از حرکت کشتی‌های حامل سوخت از مبدأ ایران به لبنان خبر داد.

به دنبال آن، منابع لبنانی، پنجشنبه (۱۶ سپتامبر)، خبر دادند که نخستین کاروان از تانکرهای حامل مازوت ایران از طریق مرز زمینی هرمل - القصیر وارد لبنان شده است.

لبنان در نتیجه تحریم‌های آمریکا از یک سال و نیم پیش با وخامت اوضاع اقتصادی از جمله کمبود سوخت روبه‌ورست. برای مهار بحران و جلوگیری از فروپاشی نهادهای این کشور، عده‌ای از تجار لبنانی به‌واسطه حزب‌الله از ایران سوخت خریداری کرده‌اند.