سیدجواد حسینی کیا ، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «افکارنیوز» ضمن اشاره به رزمایش فاتحان خیبر ارتش در مرزهای شمال غربی کشور بیان کرد: در روزهای اخیر رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرزهای شمال غربی کشورمان برگزار شد و پیام های متعددی داشت.

وی افزود: این رزمایش یکی از بزرگ ترین مانورهای نظامی ایران در این منطقه بود و درشرایطی که کشورهای متخاصم سعی دارند منطقه قفقاز را ناامن کنند ایران تاکید کرد که با قدرت نظامی که دارد این اجازه را نمی دهد.

*رسانه های معاند سعی داشتند رزمایش ارتش را خلاف قوانین نشان دهند

حسینی کیا عنوان کرد: اما درخلل همین رزمایش رسانه های معاند داخلی و خارجی این خبر را طور دیگری انتقال دادند و سعی داشتند برگزاری رزمایش ایران را به نوعی خلاف قوانین بین الملل نشان دهند. کاری که همواره برای آن تلاش می کنند این است که اذهان عمومی جهان را منحرف کنند.

رزمایش فاتحان خیبر ارتش قدرت نظامی ایران را نشان داد

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد: درهمین راستا می توانیم به صحبت های رهبر انقلاب در هفته گذشته اشاره کنیم. ایشان به انتقال پیام انقلاب و فعالیت های مقتدرانه ایران مقابل استکبار جهانی اشاره کردند. ایشان بارها تاکید کردند اگر وظیفه رهبری نداشتن حتما درحوزه فرهنگی و فضای مجازی فعالیت می کردند.

وی افزود: این نشان می دهد که امروز علمدار بودن نظام در حوزه مسائل فرهنگی و فضای مجازی اثرگذاری بسیار بالایی دارد. امروز فضای مجازی یک فضای رسانه ای بزرگی است که می تواند پیام انقلاب اسلامی، عاشورا و عدالت خواهی را به دنیا انتقال دهد و می تواند اقصی نقاط دنیا را درنوردد و پیام عدالت را به گوش مردم برساند.

*باید در عرصه فضای مجازی و رسانه های قوی تر شویم

این نماینده مجلس ادامه داد: امروز بزرگترین ظالم عالم اسکتبار جهانی است و کسانی می توانند پیام رسان او باشند که بتوانند جنایت کارترین دولت عالم را به مردم معرفی کنند. امروز کودک کش ترین کشور دنیا، رژیم صهیونیستی است و کسانی که در فضای رسانه تلاش می کنند باید بتوانند این مسئله را به عالم منتقا کنند.

او اظهارکرد: نکته بعدی این است که رسالت علمداران فضای مجازی و رسانه ای این است که بتوانند فضای فرهنگی جامعه را به سمت دینداری و مقاومت و اشتغال و تولید سوق دهند و با رانتخواری مبارزه کنند و شفافیتی در کشور به وجود بیاورند که رانت خواران نتوانند اظهار انداک کنند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: لذا اکنون نمایش قدرت نظامی و فرهنگی کشورمان از اولویت هایی است که باید به آن ها رسیدگی کنیم. ما باید در این فضاها تاثیرگذار باشیم نه تاثیر پذیر. اکنون یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم بمباران خبری مردم کشورمان است.

حسینی کیا درانتها بیان می کند: به طورمثال ارتش کشورمان در روزهای اخیر یکی از بزرگترین رزمایش های خود را در منطقه شمال غربی انجام داده است اما رسانه های بیگانه و رسانه های معاند طوری این خبر را منعکس می کنند که گویا جمهوری اسلامی ایران کار خلاف واقعی انجام داده است. درحالی که ما باید طوری فعالیت هایمان را نشان دهیم که اثر گذار باشیم و اخبار و فعالیت هایمان را درست به دیگران منتقل کنیم. فضای رسانه باید قوی تر باشد و رسالت حضرت زینب در کربلا را انجام دهد.