پس از اجرای دستور رهبر انقلاب اسلامی در منع ورود لوازم برقی از کشور کره جنوبی ؛ مقامات سیاسی در این کشور دست به دامن آمریکایی ها شده اند.

وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد که معاون وزیر امور خارجه این کشور در مکالمه‌ای تلفنی با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره از سرگیری مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین گفت‌وگو کرده است.

روزنامه «کره هرالد» دراین باره نوشت: وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد چوی جونگ کان معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی و رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز پنج‌شنبه مکالمه‌ای تلفنی داشتند که در آن درباره همکاری‌ها در زمینه مذاکرات احیای توافق هسته‌ای گفت‌وگو کردند.در بیانیه وزارت خارجه کره آمده است که چوی «با توجه به اهمیت داشتن روابط سئول- تهران» بر تعهد کره نسبت به ارائه حمایت لازم برای ازسرگیری مذاکرات، تاکید کرد.

کره جنوبی پس از تنیبه توسط ایران چه کرد؟

مالی از سئول خواست به ایفای نقشی «سازنده» در تلاش‌ها برای ازسرگیری مذاکرات ادامه دهد.

پیش از این مقامات جمهوری اسلامی ایران از سئول خواسته‌اند تا بدهی های سنگین خود را پرداخت کند. خودداری کره جنوبی از پرداخت پول نفت و هم دستی با آمریکایی ها در اجرای تحریم ها باعث شد،سیاست های سخت گیرانه علیه این کشور در چند فاز آغاز شود. امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان اعلام کرده است که دور هفتم مذاکرات وین تنها در شرایطی آغاز می شود که غربی ها حسن نیت خود را ثابت کرده و پول های بلوکه شده کشورمان آزاد شود. این اقدام مقتدرانه آمریکایی ها را دچار سرگیجه سیاسی کرده است.