عباس مقتدایی در واکنش به اظهارات اخیر برخی از مقامات غربی مبنی بر اینکه باید درباره مسائل موشکی ایران هم مذاکره انجام شود، اظهار داشت: غربی‌ها باید بدانند که کشور مستقل و قدرتمندی مثل جمهوری اسلامی ایران اهل باج دادن نیست و ما اگر هشت سال دفاع مقدس را اداره و در برابر تحریمها و فشارهای آمریکا مقاومت کردیم، صرفاً برای آن بود که بتوانیم استقلال خودمان را حفظ کنیم.

وی بیان کرد: آزموده را آزمودن خطاست. جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که تحت فشار، تحریم و انواع تهدیدات وارد مذاکره و باج دادن نخواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون هم بر همین موضع اصولی خود هستیم و جمهوری اسلامی ایران نکات کلیدی در مذاکرات را بر اساس منطق خودش رعایت می‌کند.

وی ادامه داد: مذاکرات باید تأمین کننده منافع ملت ایران باشد، در فضایی توأم با تعامل انجام شود، نباید صحبت‌هایی در سایه تهدید زده شود، باید به نتیجه ختم شود و طرف‌های غربی باید به بدعهدی خود خاتمه دهند.

مقتدایی: مسائل موشکی قابل مذاکره نیست

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت سیزدهم نشان داده است که موضوع برجام را اگرچه دنبال می‌کند، اما اقتصاد ایران را به برجام گره نخواهد زد و نقص‌ها و کاستی‌هایی را که در دولت سابق وجود داشت، برطرف خواهد کرد و مذاکرات را متناسب با منافع ملت ایران پیش خواهد برد.

مقتدایی گفت: اگر طرف مقابل توقع داشته باشد ما بر سر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران معامله کنیم، توقع بی‌جایی است چرا که جمهوری اسلامی ایران در برجام درباره موضوع هسته‌ای مذاکره کرده است و بر این اساس مذاکره دیگری نخواهیم داشت. در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وزیر امور خارجه و همکارانش صحبت کردیم و در این جهت وفاق و وحدت خوبی میان مجلس و دولت وجود دارد.