به گزارش عصر ایران، سایت شخصی سید حسن خمینی به آدرس www.hasankhomeini.ir
در دسترس کاربران اینترنت است.

این پایگاه اینترنتی به منظور ترویج دیدگاه ها و اندیشه، ارائه آثار و دروس حوزوی که توسط سید حسن خمینی تدریس می شود، راه اندازی شده است.

سید حسن خمینی فرزند مرحوم حاج احمد خمینی پسر آیت الله خمینی(ره) هم اکنون متولی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) و آستان مطهر امام خمینی را برعهده دارد و در حوزه علمیه قم نیز تدریس می کند. مبنای تدریس وی عمدتا بر تبیین مبانی فقهی و اصولی حضرت امام خمینی(ره) متمرکز است.

بخش های مختلف این وب سایت بدین شرح است:

- دیدگاه ها، شامل سخنرانی ها، مصاحبه ها و پیام ها.

- آثار و تالیفات، شامل مقالات، کتب و دست نوشته ها. در این بخش علاوه بر کتابهای منتشره ایشان(ده مقاله، دلیل راه و رساله تنظیم خانواده)، کتاب " فرهنگ فرق اسلامی " که اثری گرانسنگ در حوزه شناخت فرق و نحله های اسلامی است، نیز معرفی شده است.

- دروس حوزوی، که در این بخش دو درس ارائه شده توسط ایشان در قم شامل خارج اصول فقه و شرح منظومه ارائه شده است. در بخش مربوط به خارج اصول فقه به جهت اهمیت این درس، طیفی از اطلاعات مورد نیاز طلاب اعم از تقریرات عربی درس(به قلم حجت الاسلام سید علی خمینی)، درسنامه ها، پاورپوینت ها و فایل صوتی جلسات در دسترس علاقمندان خواهد بود. لازم به ذکر است که به زودی فیلم جلسات تدریس نیز دراین وب سایت قرار داده خواهد شد.
در بخش مربوط به درس شرح منظومه نیز فایل های صوتی سال های تدریس دروس سطح حوزه توسط ایشان قرار داده شده است.

- زندگینامه حجت الاسلام سید حسن خمینی و همچنین اعضای مکرم خانواده ایشان شامل مرحوم پدر، برادران، مرحوم آیت الله شهید مصطفی خمینی و همچنین شجره نامه این خاندان جلیل القدر نیز در این پایگاه اینترنتی ارائه شده است.

- شرح مختصری از دوره تحصیل حجت الاسلام سید حسن خمینی در حوزه علمیه قم(دروس طی شده، نام اساتید و …) و همچنین فعالیت های ایشان نیز جهت اطلاع علاقمندان در وب سایت آورده شده است.

- بخش اخبار و رویدادهای مرتبط با فعالیت های دیگر که عمدتا به نقل از سایت جماران خواهد بود.

- از نگاه دیگران، در این بخش نوشته ها و اظهارات دیگران در مورد یادگار امام گردآوری شده است.

- در کنار بخشهای جانبی همانند گالری عکس و ...، در این وب سایت بخشی نیز برای ثبت نظرات مخاطبین جهت انتقال آنها به یادگار امام منظور گردیده است.