حسن همتی ، نماینده مردم تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «افکارنیوز» در مورد نشست رئیس‌جمهور با نمایندگان مجلس و تأثیر تداوم این دیدارها تأکید کرد: ما دیداری با شخص رئیس‌جمهور داشتیم که این دیدار بسیار صمیمی و خوب برگزار شد.

وی افزود: طبیعتاً دولت محترم به دنبال انجام کار است و مجلس هم با همین هدف پیش می‌رود. سعی و تلاش دولت و مجلس باید به صورتی باشد که بدون مطرح کردن موضوعات شخصی یا حزبی تعامل کاملی با یکدیگر داشته باشند.

همتی گفت: اگر این دو قوه با یکدیگر تعامل نداشته باشند کارها درست و مناسب پیش نمی‌رود و تنش‌هایی به وجود می‌آید. شخص رئیس‌جمهور و دولت سیزدهم همگی تعامل‌پذیر هستند اما مجلس و نمایندگان انتظارات بیشتری برای حل مشکلات مردم‌دارند.

دولت سیزدهم با مدیران جهادی و جوان مشکلات مردم را بر طرف کند

*مردم از مسئولان اجرایی کشور تا حد زیادی دل بریده‌اند

این نماینده مجلس ادامه داد: امروز در حوزه انتخابیه‌ها مردم از نمایندگان خودشان توقع‌های زیادی دارند و تا حدودی از مسئولان اجرایی کشور دل بریده‌اند و چون نماینده خودشان را به‌عنوان یک ناجی می‌بینند تمام حل مشکلات را از او طلب می‌کنند.

او اظهار می‌کند: ما هم از دولت محترم و عوامل اجرایی آن انتظار داریم به وعده‌هایی که به مردم داده‌اند عمل کنند و باید انعطاف لازم را برای حل مشکلات مردم داشته باشند و پیگیر حل این مشکلات باشند.

همتی می‌گوید: ما در مجلس اهل تعامل هستیم و بسیاری از موارد را با مدیران اجرایی منطقه و استانداری که جدیداً معرفی‌شده است که قابلیت‌های بالایی دارند همکاری کنیم تا بخش زیادی از مشکلات حل شود.

نماینده مردم تکاب در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اصلی و دغدغه‌های مردم این روزها مشکلات معیشتی و اقتصادی است و بیشتر فشار بر روی ما این است که چرا دولت فکری برای حل این موضوعات نمی‌کند.

وی در انتها متذکر شد: البته این را ما می‌دانیم که دولت تازه‌کار است اما باید با گذاشتن مدیران جوان، انقلابی کارهای جهادی شروع کنند. امروز دیگر شرایط به‌گونه‌ای نیست که بگوییم باید 8 ساعت یا 6 ساعت کارکنیم. باید مدیران جهادی و 24 ساعته انتخاب کنند تا کارها به‌سرعت به نتیجه برسد. لذا هر کمکی هم از طرف مجلس نیاز باشد ما انجام می‌دهیم.