سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به‌منظور تشریح برنامه‌های هفته بسیج برگزار شد، گفت: آذرماه یادآور صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج مستضعفین است. اگرچه آن زمان جنگ آغاز نشده بود، اما ایشان بسیج را برای خدمت به مردم و پاسخ به ضروریات زندگی مردم تشکیل دادند.

وی افزود: شجره طیبه الهی بسیج در محور اصلی محور مقاومت ملت ایران در دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف قرار دارد و با تقدیم ده‌ها شهید، مکتب دفاعی کشور را خلق کرد که سایر ملت‌های اسلامی از این مکتب، دفاع را یاد گرفته و بر این اساس محور مقاومت شکل گرفت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: بسیج شرایط و تشکیلاتی را برای نقش آفرینی مردم فراهم کرده است تا حاکمیت مردمی دینی تحقق یابد.

برگزاری رزمایش ۵ هزار و ۷۲۰ گروه جهادی برای خدمت به مردم در هفته بسیج

سردار سلیمانی شعار هفته بسیج را «بسیج پاره تن مردم ایران» اعلام کرد و گفت: برنامه‌های هفته بسیج با رزمایش پنج هزار و ۷۲۰ گروه جهادی برای خدمت به مردم آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین هزار و ۵۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان اهدا می‌شود و چهار هزار زندانی جرائم غیرعمد نیز آزاد خواهند شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اهدای بسته‌های معیشتی به نیازمندان را از دیگر اقدامات بسیج برشمرد و عنوان کرد: دو هزار و ۵۳۳ پروژه شامل مسکن محرومین، برق‌رسانی، احداث راه، پل و مراکز درمانی در این هفته افتتاح می‌شود.