محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور شامگاه یکشنبه پس از جلسه هیئت دولت به همراه وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیرو به منظور بازدید از مناطق زلزله زده به استان هرمزگان سفر کرد.

 

معاون اول رییس جمهور پس از ورود به بندرعباس ، از مناطق زلزله زده گیشان و آب‌شیرین بازدید کرد و از نزدیک در جریان آسیب ها و خسارات وارد شده به منازل مسکونی مردم و زیرساخت ها قرار گرفت.

وی همچنین با حضور در ورزشگاه شهدای خلیج فارس بندرعباس از روند اسکان اضطراری مردم در این ورزشگاه بازدید کرد و ضمن ابراز همدردی با مردم زلزله زده، صمیمانه با آنان به گفت و گو پرداخت و پای درد و دلشان نشست که این بازدیدها تا ساعت ۴ بامداد امروز به طول انجامید.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به همراه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضوردر بیمارستان شهید محمدی بندرعباس ضمن عیادت از آسیب دیدگان، دستورات لازم را برای رسیدگی فوری به مردم زلزله زده صادر کرد.

معاون اول رییس جمهور ضمن بازدید از مناطق زلزله زده و آسیب دیده استان هرمزگان، دستورات لازم برای رسیدگی به زلزله زدگان را صادر کرد.

صدور دستورات لازم برای رسیدگی به زلزله زدگان از سوی مخبر

* بسیج دستگاه‌ها برای رفع مشکلات زلزله‌زدگان

معاون اول رئیس‌جمهور در نشستی که برای رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان برگزار شد، خطاب به دستگاه های خدمات رسان و مسئولان مربوطه گفت: اگر جایی مشکل کمبود چادر وجود دارد به سرعت حل شود. بحث تغذیه افرادی که خانه‌شان آسیب دیده و امکان پخت و پز ندارند، به فوریت در ۲۴ ساعت آینده حل شود.

وی افزود: روستاهایی که مشکل آب و برق دارند تا آخر وقت حل شود. بخشی از پل‌ها از بین رفته که به سرعت باید ساخته شوند تا مشکلی برای تردد وجود نداشته باشد.

گفتنی است معاون اول رییس جمهور در بدو ورود به بندرعباس در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از لحظه ای که رییس جمهور از وقوع زلزله مطلع شدند دستورات متعددی را به دستگاه های مختلف دادند و از من خواستند که در اولین فرصت به استان سفر کرده و از نزدیک مسائل را بررسی و تصمیمات فوری برای رسیدگی به زلزله زدگان اتخاذ کنیم.

وی افزود: برای جبران خسارات و آسیب های وارد شده تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد و امیدوارم هر چه زودتر بتوانیم مسائل و مشکلات مردم زلزله زده را مرتفع کنیم