بهروز محبی نجم آبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی «افکارنیوز» درباره ضرورت رفع مشکلات در بخش صنعت خودرو در کشور، اظهار داشت: هم مجلس و هم دولت نسبت به گرانی‌ها حساسیت دارند و نگران وضعیت معیشتی مردم هستند و تلاش خود را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور انجام می‌دهند.

 

وی بیان کرد: برای مثال، زمانی که قیمت تمام شده خودرو در شرایطی باشد که خودروسازان داخلی ضرر کنند، قطعا قیمت‌گذاری دستوری نمی‌تواند دوام داشته باشد.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: احتمالا به زودی شورای رقابت و کسانی که قرار است درباره قیمت خودرو تصمیم گیری کنند، نظرشان تغییر خواهد کرد. حرف خودروسازان داخلی آن است که قیمت خودرو باید از قیمت فعلی بیشتر شود که البته بنده نمی‌خواهم بگویم این حرف درست است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما معتقدیم که باید هزینه‌های تمام شده ساخت خودرو هم مورد توجه قرار گیرد. ما باید ببینیم که هزینه تمام شده ساخت خودرو چقدر است و آیا واقعا خودروسازان ضرر می‌کنند و هزینه آنان بالاست یا خیر؟

محبی نجم آبادی اظهار داشت: به هر صورت، باید هزینه تمام شده ساخت خودرو کاهش پیدا کند. بنده مخالف قیمت‌گذاری دستوری به ویژه در بازار خودرو هستم و معتقدم که این مسئله نمی‌تواند منجر به ساماندهی بازار خودرو شود.

باید هزینه تمام شده ساخت خودرو کاهش پیدا کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید تولید خودرو با سرعت بیشتری افزایش پیدا کند چرا که تقاضا بسیار زیاد است. بنده معتقدم که در شرایط فعلی و در یک مقطع کوتاه با چند درصد واردات می‌توان تا حدی بازار خودرو را تنظیم کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید اقداماتی را انجام دهیم تا هم قیمت فعلی خودرو کاهش پیدا کند و هم توزیع خودرو بین مردم تسهیل شود چرا که مردم در این قضیه شرایط سختی را تحمل می‌کنند و برخی از سیاستگذاری‌ها نه تنها این بازار را ساماندهی نکرده است بلکه شرایط را برای مردم سخت کرده است. بنده معتقدم تا زمانی که سیاست افزایش تولید خودرو محقق شود، ما باید با واردات خودرو، شرایط این بازار را بهبود دهیم.