آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در دیدار نخبگان، علما، خانواده شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف استان قم که در سالن همایش‌های پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، با بیان اینکه یکی از ایام‌الله ۹ دی است. اظهار کرد: دست خداوند متعال به نحوی که قدرتمندان تصور نمی‌کردند در این روز آشکار شد. باید این روز را گرامی داشت و از زمان‌شناسی مردم تقدیر کرد که توطئه دشمنان را نقش بر آب کردند.

وی با اشاره به زندگی و سیره حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: او جلوه یک انسان با بصیرت بود که مقابل دشمنان ایستاد و خداوند او را بلند آوازه کرد و خداوند به برکت خون شهدا از جامعه جهل‌زدایی می‌کند؛ امروز با یک جاهلیت مدرن مواجه هستیم با همان افکار جاهلی که با اسامی جدید پوشیده شده است.

رئیسی : نهاده‌های دامی باید در کشور تولید شود

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تقدیم ۶۰۰۰ شهید به انقلاب توسط قمی‌ها نشان‌دهنده صدق قمیون در مسیر انقلاب و پیشتازی آن‌ها است؛ قم نماد بصیرت آفرینی نه فقط برای کشور بلکه برای جهان اسلام است.

وی با بیان اینکه امروز جهان قم را به‌عنوان جایگاه جهاد و شهادت و ایستادگی می‌شناسد، گفت: خدمت به قم خدمت به نظام است؛ به فعالان اقتصادی می‌گویم مجدانه در عرصه حضور پیدا کنید که در این صورت تمامی موانع رفع می‌شود.

رئیسی تصریح کرد: باید تولید کننده احساس آرامش و بازار احساس ثبات کند اگر هر روز یک تصمیم باشد برای بازار و تولید خطرناک است باید تولید کننده را نسبت به پرداخت تسهیلات و مهلت دادن برای وام کمک کرد؛ دریافت سود بیش از آنچه در شورای پول و اعتبار مقرر شده مجاز نیست هر بانکی که بیشتر دریافت کرده حتما باید برگرداند همه باید پایبند مقررات باشند و بانک‌ها باید منضبط باشند چراکه اگر غیر از این باشد موجب بی‌انضباطی در تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه نهاده‌های دامی باید در کشور تولید شود گفت: ما به این سمت حرکت می‌کنیم تا به دیگران احتیاج نداشته باشیم این امر زمینه استقلال سیاسی و اقتصادی ما را فراهم می‌کند.

رئیس جمهور گفت: به اندازه ده‌ها سال پروژه‌های نیمه تمام داریم و اولویت تمام کردن آن‌هاست؛ از تمام کسانی که دارای امکان هستند دعوت می‌کنیم برای تمام کردن پروژه‌ها با تضمین اصل سرمایه و سود آن‌ها بیایند و کار پروژه‌ها را بدست گیرند.

وی با اشاره به اینکه دولت از همه سرمایه گذاران و کارآفرینان استقبال می‌کند، گفت: در هر عرصه‌ای که مردم آمدند موفق بوده‌ایم و یکی از مسائل ما مردمی‌سازی حکمرانی در بخش های مختلف است.

رئیسی گفت: یکی از مسائل قم‌حاشیه نشینی است با اینکه در روستا آب و برق و امکانات داریم اما کشاورز می‌گوید کشاورزی کردن برای من صرفه ندارد؛ اگر به کشاورز تسهیلات دادیم و از او حمایت کردیم و خرید محصول او را تضمین کردیم او به شهر نمی‌آید تا مشکلات حاشیه نشینی را تحمل کند به همین علت باید کاری کنیم کشاورزی برای کشاورز صرف کند.

وی عنوان کرد: از مردم قم عذرخواهی می‌کنم بخاطر اینکه بدلیل شرایط کرونایی نتوانستم بیش از این در تجمعات مردمی حضور پیدا کنم.