دقیقا در چنین ساعتی، چنین روزی، ۲ سال پیش، البته در فرودگاه بغداد ، از هواپیما فرود آمد، به زمین نشست و آسمانی شد؛ آنقدر در قلب مردم جهان، مسلمان و غیرمسلمان عروج کرد و اوج گرفت که گرامیداشت یادش، زمان و مکان نمی‌شناسد؛ باید دید که چه جمعیت عاشق و دلداده ای این ساعت از بامداد در اوج بارش باران که آسمان هم فغانش بالا گرفته و شلاقی می بارد، اینجا حضور یافته‌اند و در مسیر ۲ کیلومتری موکب های برپا شده، چطور عاشقانه سوگواری می کنند.

محوطه فضای باز گلزار شهدا و نیز داخل حسینیه که اینک محل برگزاری مراسم بزرگداشت یادوخاطر شهید سلیمانی و یارانش است، مملو از جمعیت شده؛ صف حضور در کنار مزار همچنان زیر باران در سرمای هوای کرمان در دامنه کوههای صاحب الزمان(عج) برقرار است.

دقایقی قبل موکب بین الملل که با مشارکت نمایندگان ۴۳ کشور جهان از پنج قاره راه اندازی شده و در کار خدمات رسانی به زائران فعالیت دارد، افتتاح شد.

افتتاح موکب بین الملل در گلزار شهدای کرمان

استاندار کرمان، فرمانده سپاه ثارالله، برخی نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان نیز در کنار مردم و زائرانی از کرمان، سایر استان ها و نیز کشورهای مختلف جمع شده اند تا در زمان شهادت سردار دل ها، یادش را گرامی بدارند.

اعضای خانواده شهید حسین پورجعفری که همراه سردار به شهادت رسید هم در محل حضور دارند.

همه فضای گلزار شهدا یکپارچه سیاه پوش شده و عکس های سردار با سایر شهدا از جمله پورجعفری، ابوالمهندس به چشم می خورد.

مردم با عزاداری، نوحه خوانی و نثار گل و فاتحه در محل مزار سردار سلیمانی حاضر شده اند و اینچنین ارادت خود را به این ابرقهرمان و اسطوره نشان می دهند.

مداحان کشوری از جمله صادق آهنگران نیز در محل حضور دارند و نوحه خوانی شروع شده است؛ مردم نیز یکپارچه به عزاداری در سوگ شهدات سردار دل ها و یارانش می پردازند.

بامداد ۱۳ دی ۱۳۹۸ در حمله موشکی پهپادهای آمریکایی، سردار قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، ابوالمهدی المهندس معاون سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهانشان در فرودگاه بین المللی بغداد به شهادت رسیدند.

این حمله و جنایت با دستور مستقیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری وقت آمریکا انجام شد.

 

حجم ویدیو: 4.35M | مدت زمان ویدیو: 00:00:22