کوری میلز، مشاور سابق پنتاگون در مصاحبه با فاکس نیوز تأکید کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه با توجه به شکست‌های دولت جو بایدن ، رئیس‌ جمهور آمریکا در سیاست خارجی از موضع قدرت، روابط خود را با کاخ سفید برقرار کرده است.

میلز در پاسخ به سوال مجری فاکس نیوز درباره تفاوت روابط مسکو و واشنگتن در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ و بایدن گفت: «قطعاً تفاوت وجود دارد. همه ضعف بایدن را در روابط با روسیه احساس کردند و  دیدند که عملیات ما در افغانستان چگونه با شکست مواجه شد و می‌بینند که بایدن در مورد تایوان و چین چگونه عمل می‌کند.»

او در ادامه خاطرنشان کرد که مخالفان آمریکا فعالانه از این موضوع بهره برداری می‌کنند و اشتباهات دولت آمریکا به حدی است که ضعف دولت بایدن نه تنها در قبال روسیه، بلکه در قبال چین و ایران نیز نمایان است.

ضعف دولت بایدن در قبال ایران نمایان است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در شب ۳۱ دسامبر در تماسی تلفنی به بررسی تحولات اخیر در اوکراین پرداختند. بایدن در این تماس تلفنی تهدید‌ها مبنی بر اعمال تحریم‌های گسترده علیه روسیه را رد کرد. پوتین نیز در پاسخ، این اقدام را اشتباهی بزرگ دانست که منجر به قطع کامل روابط بین دو کشور می‌شود.