حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در مقصد دوم سفرش به کشورهای حوزه خلیج فارس در دوحه پایتخت قطر حضور دارد، در اولین دیدارش با مقامات قطری پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) ۲۱ دی ماه با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر دیدار کرد و به گفت‌وگو نشست.

 

 

دیدار وزیر امور خارجه ایران با امیر قطر + عکس

 

وزیر امور خارجه پیش از این نیز در سفر به عمان با معاون سلطان قابوس و وزیر خارجه عمان دیدار کرده بود.

امیرعبداللهیان در گفت‌وگویی درباره دیدارهایش با مقامات قطری گفت: در دوحه با امیر قطر و سپس همتای خود گفت‌وگو خواهم داشت و به طور طبیعی برخی از موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی در این سفر مورد توجه ماست. ولی در مجموع سفر به عمان و قطر در راستای تقویت و تحکیم سیاست همسایگی دولت سیزدهم شکل می‌گیرد.

وی یادآور شد: فرصت‌هایی در قطر وجود دارد از جمله بازی‌های جام جهانی که گفت‌وگوهایی در گذشته انجام شده و ما در خصوص این‌که در این زمینه از ظرفیت جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه خدمات فنی و مهندسی و امکانات جمهوری اسلامی ایران که می‌تواند برای کمک به قطر استفاده کند گفت‌وگو خواهیم کرد.

وزیر خارجه گفت که در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه به ویژه در حوزه تجاری در کنار سایر تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز با مقامات قطری گفت‌وگو خواهیم کرد.