صدیف بدری در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22 دی ماه) مجلس گفت: جناب آقای رئیسی! مجلس شورای اسلامی به کلیات بودجه سال آتی رأی داد، اما دغدغه‌های جدی هم داریم که لازم است عنایت داشته باشید.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین موارد حذف ارز ترجیحی است که مردم و نمایندگان‌شان با نگرانی آن را دنبال می‌کنند، آیا دولت پیش از حذف ارز ترجیحی سیاست‌های حمایتی شفافی برای اقشار مختلف مردم در نظر گرفته است؟

وی ادامه داد: آیا برنامه و اراده لازم برای کنترل اثرات تورمی حذف ارز ترجیحی وجود دارد؟ آیا همچون دولت قبل که در بحث افزایش قیمت حامل‌های انرژی وعده تثبیت قیمت کالاهای اساسی و کنترل تورم داد و بعد مردم بیچاره و بی‌پناه را در میان معرکه تورم چند ده‌درصدی به حال خود رها کرد، سیاست سکوت و انکار را در پیش خواهید گرفت.

بدری خاطرنشان کرد: نگرانی من و همکارانم این است که حذف ارز ترجیحی آتش تورم را شعله‌ورتر کند و اثرات مخرب آن مهار نشود. حذف ارز 4200 تومانی و اعمال سیاست‌های حمایتی نباید به نام فقرا و به کام اغنیا باشد و شکاف‌های طبقاتی را بیشتر و بیشتر کند.

اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی نباید به نام فقرا و به کام اغنیا باشد

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای رئیسی به همکارانتان در کابینه هشدارهای لازم را بدهید که به دور از هرگونه آزمون و خطا با نهایت حساسیت و دقت در این خصوص برنامه‌ریزی کند.

وی در پایان خطاب به وزیر کشور گله‌مندی‌های خود از مدیران استانی استان اردبیل را در مسائل مختلف بیان کرد.