به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی به قلم "ریموند تانتر" مدعی شد: برای تسهیل تغییر نظام حکومتی از درون ایران، به یک سازمان مخالف با حکومت نیاز است که دارای رهبری شبیه به نوع رهبری باشد که منجر به سرنگونی رژیم شاه شد.

نویسنده پس از این اظهار نظر ادعا می‌کند که تنها یک گروه وجود دارد که با حکومت ایران مخالف است و از دوران انقلاب اسلامی باقی مانده است و آن گروه، مجاهدین خلق[منافقین] است که در عراق پایگاه داشته و بزرگ‌ترین گروه در شورای ملی مقاومت محسوب می‌شود. علاوه بر این، تنها مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت هستند که از تخصص و ابزار لازم برای رهبری تغییر سیاسی در ایران برخوردارند. برای نمونه، به نقش سازمان مجاهدین خلق در انجام بازرسی‌ها در ایران و اعمال تحریم علیه این کشور باید توجه شود و همچنین پیشنهاداتی که این گروه برای حال حاضر و آینده ایران دارد.

هاآرتص با اشاره به دیدار " دیوید کوهن "، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا از تل‌آویو و همچنین ملاقات روز جمعه مسوولان ایرانی و آژانس چنین ادعا کرده که رابطه بین تحریم و بازرسی امری روشن است اما جا دارد به این توجه شود که این دو فرآیند چگونه به‌وجود آمده است؟ در اوت ۲۰۰۲، این شورای ملی مقاومت ایران بود که از فعالیت‌های مخفی هسته‌ای در نزدیکی نطنز خبر داد. جورج بوش، رئیس‌جمهور وقت آمریکا و یک اندیشکده آمریکایی نیز از این گروه به این خاطر تقدیر کرده‌اند.

تانتر توصیه کرده است که در خصوص گروهک تروریستی منافقین به سه جنبه توجه شود، ایدئولوژی این سازمان، میزان حمایت از آن در ایران و چگونگی ارتباط آن با اسرائیل! وی سپس در ادعایی مضحک می‌گوید که بر اساس تحقیقاتش که با مصاحبه با سران منافقین در عراق و فرانسه و بررسی مستندات این گروه انجام شده، سازمان منافقین با اصول دموکراتیک سازگاری دارد!

نویسنده مقاله به اعتقاد سران منافقین به راه حل دو کشور برای مناقشه فلسطین و اسرائیل اشاره کرده و تاکید می‌کند که منافقین حق حیات اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند. وی همچنین اذعان کرده که بسیاری از کسانی که در ناآرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران دستگیر شده‌اند، مرتبط با سازمان منافقین بوده‌اند.

هاآرتص نسبت به اینکه نام گروهک تروریستی منافقین از سال ۱۹۹۷ در فهرست گروه‌های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار داشته، گلایه کرده و این امر را برای گروهک مزبور فلج‌کننده دانسته است. به نظر نویسنده این مقاله، با انتخاب سید محمد خاتمی به ریاست جمهوری ایران در سال ۱۹۹۷، دولت کلینتون با قرار دادن نام منافقین در این فهرست می‌خواست تا نسبت به حکومت ایران حسن نیت نشان دهد، بلکه بتواند گفتگویی را با ایران آغاز کند.

این گزارش در شرایطی منتشر میشود که دادگاهی در آمریکا به وزارت خارجه این کشور تا اول اکتبر فرصت داده است که در خصوص خروج یا بقای نام گروهک تروریستی منافقین در فهرست مزبور تصمیمگیری نماید و به نظر میرسد هدف از این همه قلمفرسایی نیز تسهیل خروج نام منافقین از فهرست باشد، فهرستی که عملا فاقد ارزش است و در این مدت نیز مقامات آمریکایی حمایتهایی زیادی از منافقین به عمل آوردهاند، حتی اخیرا فاش شد که منافقین در نوادا توسط نیروهای آمریکایی آموزش دیدهاند.