ایسنا: معاون اجتماعي ناجا با بيان اينكه عزاداري سنتي و خودجوش مردمي حضرت اباعبدالله الحسين (ع) فرصت تاريخي براي ترويج ارزشهاي اسلامي است، گفت: حمل علم و كتل و خطاطيهاي مذهبي بر روي بدنه خودرو و پخش صوت عزاداري از داخل خودروها و نصب شمائل نياز به برخورد انتظامي ندارد.

سردار بهمن کارگر در نشست خبری که در مقر این فرماندهی برگزار شده بود، با اعلام این مطلب افزود: پلیس باید به عنوان سربازان ولایت پاسدار این ارزشهای مقدس است.

وی در تشریح اقدامات پلیس، در ماه محرم گفت: به غیر از مراسم قمه‌زنی در منظر و عموم برای سایر نمادها مانند حمل علم و کتل، بلندگو و نواختن طبل، سنج و سازهای مرسوم سنتی هیچ‌گونه ممنوعیتی وجود ندارد.

معاون اجتماعی ناجا تصریح کرد: با تعامل رده‌های اجتماعی و حضور هوشمندانه عوامل آشکار و پنهان انتظامی و امنیتی، خدمت‌رسانی بی‌منت عزاداران در دستور کار فرماندهان انتظامی استانها قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: روان‌سازی و تسهیل جریان ترافیک در حین عزاداری از طریق پلیس راهنمایی و رانندگی و همکاری هیاتهای صورت می‌پذیرد.

کارگر خاطرنشان کرد:در اين ايام خطاطيهاي مذهبي بر روي شيشه، در موتور و صندوق عقب و پخش صوت عزاداري از داخل خودروها و نصب شمائل نياز به برخورد انتظامي نداشته و در صورت ضرورت مراتب به صورت ارشادي و با همکاري عزاداران حل و فصل ميشود.