به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر: رسانه های مختلف جهان هر روز خبرها و ادعاهایی را درباره جمهوری اسلامی ایران و دیگر مسائل عرصه بین الملل منتشر می کنند که در این گزارش به مهمترین آنها می پردازیم.

کشف تنها راه تضعیف حزب الله لبنان

- " آنتوان لحد " فرمانده سابق ارتش جنوب لبنان که قبل از عقب نشینی نظامیان صهیونیست از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ با تل آویو همکاری می کرد، از " بنیامین نتانیاهو " خواست که قبل از فکر کردن درباره نبرد با حزب الله، ایران را تضعیف کند.

وی که در فلسطین اشغالی به سر می برد در گفتگو با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اظهار داشت: اسرائیل نمی تواند حزب الله را قبل از تضعیف ایران از بین ببرد.

خاطرنشان می شود آنتوان لحد در سال ۲۰۰۰ پس از فرار نظامیان صهیونیست از جنوب لبنان به همراه نیروهایش به تل آویو گریخت و هم اکنون ۸۵ سال دارد.

ضربه به اقتدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی

- روزنامه گاردین امروز با اشاره به نشست روز گذشته ایران و آژانس در وین، نوشت: مذاکرات دو طرف در مسئله بازدید از سایتهای هسته ای دارای ابهام به شکست منجر شد که این مسئله نگرانی ها درباره رسیدن به توافقی درباره اهداف هسته ای ایران را افزایش داده است.

این روزنامه انگلیسی در ادامه درباره تاثیر منفی شکست مذاکرات وین بر نشست سطح بالاتر ایران و گروه ۱ + ۵ در مسکو هشدار داده است.

گاردین شکست مذاکرات را ضربه ای به اقتدار " یوکیا آمانو " مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دانسته، چون وی اخیرا با سفر به تهران از امضای قریب الوقوع توافقی در موضوع هسته ای ایران خبر داده بود.

ایران ۵ هفته ای بمب می سازد!

- " آویگدور لیبرمن " وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه تلاش برای منحرف کردن افکارعمومی جهان از زرادخانه مخوف سلاحهای هسته ای این رژیم مدعی شد: ایران تلاش دارد به سطح ژاپن و آلمان که توانایی تولید بمب هسته ای طی ۵ هفته را دارند، برسد.

بنابر اعلام رادیو صدای رژیم صهیونیستی لیبرمن ادعا کرده که ایران بر خلاف ژاپن و آلمان به موازین بین المللی پایبندی نیست و همان باید در برابر دستیابی این کشور به تسلیحات هسته ای موضع واحد اتخاذ کنند.

فارین پالیسی: انقلاب به دروازه های دمشق رسید!

- مجله فارین پالیسی اخیرا در گزارشی نوشت: " جولیان بارنز داسی " از اعضای پارلمان اروپا که به تازگی با ساکنان دمشق دیدار کرده، معتقد است با وجود حکمفرمایی آرامش طی دو ماه پیش در پایتخت سوریه، اما هم اکنون انقلاب به دروازه های این شهر رسیده است.

داسی برای این تحلیل خود دلایل و نشانه هایی ارائه و ادعا می کند: اقدام نیروهای امنیتی سوریه به متفرق کردن تظاهرات مسالمت آمیز در خیابان الحمرا(مرکز دمشق) که تنها چند متر از ساختمان پارلمان سوریه فاصله دارد، آن هم با استفاده تیراندازی بیانگر شدت گرفتن چگونگی برخورد دستگاههای امنیتی با مخالفان است که در گذشته فقط از باتوم برای متفرق کردن تظاهرات استفاده می کردند.

وی در ادامه می گوید: طبقه متوسط در سوریه طی دهه های اخیر به علت فساد و بی نظمی شرایط اقتصادی از سیاستهای نظام سوریه بهره برده اند و در تحولات اخیر علیه نظام موضع نگرفته اند. آنها به اکثریت خاموش در سوریه توصیف می شوند که برای حفظ شرایط اقتصادی شان در کنار نظام ایستادند چون از شرایط پس از سقوط احتمالی اسد نگران بودند. اما طی دو ماه گذشته گرایش این قشر بزرگ شامل بازرگانان، صاحبان پاساژها و مغازه ها و رانندگان تغییر کرده و آنها علیه نظام موضع می گیرند.

این عضو پارلمان اروپا آنچه اعتصاب گسترده در بازار دمشق خوانده را مسئله ای بی سابقه توصیف کرده و آن را دلیل دیگری بر ادعای خود می خواند. همچنین رسیدن اعتراضات به قلب دمشق به زعم خود را نشانه ای از نزدیک شدن زمان تغییر نظام سوریه می داند.

این در حالی است که اخیرا روزنامه کریستین ساینس مانیتور در گزارشی اعلام کرد: وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) در حال طراحی عملیات نظامی علیه سوریه است که جنگ الکترونیکی برای از کار انداختن سیستم دفاع موشکی سوریه، یکی از مسائل مطرح در آن است. البته تحلیلگران درباره عواقب آغاز جنگ علیه سوریه به پنتاگون هشدار داده اند.

دیپلمات خاطی سفیر بحرین بود!

- یک منبع قضایی در فرانسه اعلام کرد: متهم اصلی در پرونده شکایت زن خدمتکار فرانسوی، " ناصر البلوشی " سفیر بحرین در پاریس است. منابع آگاه اخیرا از شکایت یک زن فرانسوی از سفیر یک کشور عربی و پسرش که مقیم پاریس هستند خبر داده بودند.


این زن فرانسوی علت شکایت خود را تجاوز به عنف از سوی سفیر عنوان کرده است. هم اکنون دستگاه قضایی فرانسه در حال تحقیق درباره این شکوائیه است و به زودی آزمایشهای لازم از زن فرانسوی انجام خواهد شد.

منابع آگاه از این پرونده اعلام کرده اند که این زن از اواسط سال ۲۰۱۰ تا اواخر ۲۰۱۱ در منزل سفیر بحرین در منطقه اعیان نشین پاریس کار می کرده است.