به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه همایش توسعه صنایع دفاعی با رویکرد زیست محیطی در جمع خبرنگاران گفت: محیط زیست یک موضوع مهم جهانی و بسیار مهم ملی و حفظ آن برای ما یک واجب شرعی، اخلاقی و اجتماعی است.

وی افزود: در وزارت دفاع تلاش کردیم در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان محیط زیست ضوابط این سازمان را در کارهای خود اعمال کنیم.

وزیر دفاع ادامه داد: همچنین در زمینه تولید محصولات در حوزه محیط زیست با استفاده از دانش نانو و علوم دیگر به حفظ محیط زیست کمک کرده‌ایم.

وحیدی با بیان اینکه بایستی به ارتقاعات بیشتری در حوزه محیط زیست برسیم، تاکید کرد: خروج صنایع دفاعی از داخل شهرها، مدیرت پسماند‌های صنایع دفاعی و حفاظت از مناطقی که در اختیار بخش وزارت دفاع است، بخشی از اقدامات این وزارتخانه در حوزه محیط زیست است.

وزیر دفاع در ادامه در خصوص پیشرفت‌های دفاعی کشور گفت: پیشرفت‌های ما در حوزه دفاع بسیار چشمگیر بوده و کشور ما دارای یک دفاع کاملا خود ابتکاست که در دنیا تنها ۲ کشور اینگونه‌‌اند.

وی افزود: ایران توانسته محصولات و سامانه‌های دفاعی خود را تولید کند و بسیاری از تولیدات ما بین ۱۰ کشور اول جهان مطرح است.

وزیر دفاع در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره اجلاس ۱ + ۵ و مواضع آمریکا در خصوص آن گفت: سیاست جمهوری اسلامی این بوده که از حقوق خود تماماً دفاع کند و حاضر نیست در این خصوص کوتاه بیاید.

وی ادامه داد: کشورهای دیگر هم باید متوجه شوند؛ همانطور که ایران به دنبال صلح و آرامش است و در چارچوبی که مقام معظم رهبری تعیین کردند، سلاح هستهای را حرام میداند و هیچ وقت به دنبالش نبوده و نیستیم، اما از حقوق خود دفاع خواهیم کرد و این کشورها باید به خواست منطقی ملت ایران تمکین کنند.