به گزارش افکارنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تحلیل شرایط داخلی و خارجی اظهار داشت: جریان مشکوکی از سوی یکی دو کشور غربی، اسرائیل و یک کشور در منطقه در حال کارشکنی و فضا سازی برای شکست مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ هستند و آمریکا هم به دنبال این است که مسولیت شکست مذاکرات را متوجه ایران کند.

محسن رضایی افزود: تیم مذاکره کننده ایران باید با هوشیاری بیشتری مراقب چنین کارشکنی‌هایی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تحول در مدیریت اجرایی و تقنینی و قضایی کشور یک امر ضروری است؛ چراکه بسیاری از امور در سر جای خود نیستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: شرایط کشور چه در داخل و چه خارج شرایط حساسی است و به همین دلیل نیروهای انقلاب تا آخرین قطره خون پای بیعت با رهبری ایستاده‌اند.

رضایی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا می‌شوید؟ اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری آینده بسیار مهم است و نسبت به آن نمی‌توان بی‌تفاوت بود اما من هنوز تصمیمی در این باره نگرفته‌ام و اگر تصمیمی بگیرم اعلام خواهم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: همه کاندیداهای احتمالی اصولگرا و ارزشی که از آنها در محافل عمومی نام برده میشود باید در دولت آینده مشارکت داشته باشند تا یک دولت قوی، کارآمد و ارزشی برای پایان دادن به مشکلات جاری کشور بوجود آید.