یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز دوشنبه در یک نشست خبری تأکید کرد که مردم این کشور پس از گذشت هفت سال از تجاوز ائتلاف سعودی-اماراتی، همچنان ایستاده‌اند و این مسئله یک دستاورد تاریخی است.

شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد، مردم یمن دستاوردهای خود را حفظ خواهند کرد و هیچ عقب‌نشینی نیز در کار نیست. این نشست خبری به خاطر هشتمین سالگرد تجاوز ائتلاف سعودی به یمن برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه طی هفت سال گذشته، هزاران بمب به روستاها و شهرهای یمن شلیک شد، خاطر نشان کرد، در پی این بمبها، دهها هزار یمنی شهید و زخمی شدند.

سریع با بیان اینکه تا به امروز، ۲۷۴ هزار و ۲۴۳ حمله از سوی ائتلاف سعودی به یمن ثبت شده است، تصریح کرد، ائتلاف متجاوز طی هفت سال گذشته، از سلاحهای ممنوعه نیز استفاده کرد.

این فرمانده یمنی با تأکید بر اینکه کشتارهای ائتلاف متجاوز علیه ملت یمن، فراموش نخواهد شد، گفت: «دشمنی که مدعی صلح و حفظ یمن است، بیش از هفت سال است که در پی تجزیه کشور ما و نابودی آن است».

وی با اشاره به اینکه دشمنان یمن باید دست از مداخله در امور داخلی این کشور بردارند، تصریح کرد، نیروهای یمنی بیش از ۱۳ هزار عملیات نظامی انجام داده است که شامل عملیاتهای هجومی، دفاعی و دفع حملات دشمن بوده است.

سریع با بیان اینکه نیروهای یمنی دهها عملیات نظامی علیه ائتلاف متجاوز انجام داده‌اند، گفت: «یکی از مهمترین عملیاتهایی که در عمق کشورهای متجاوز انجام دادیم، می‌توان به موازنه بازدارندگی، طوفان یمن و شکست محاصره اشاره کرد».

وی با اشاره به اینکه در جریان عملیات نیروهای یمنی، بیش از ۱۰ هزار سرباز ارتش سعودی و بیش از هزار و ۲۰۰ نفر از سربازان اماراتی کشته شدند، افزود: «بیش از ۲۵۳ هزار نفر از خائنان و منافقان نیز طی هفت سال گذشته کشته و زخمی شدند».

آمار و ارقام 7 سال تجاوز ائتلاف سعودی-اماراتی به یمن

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار جنگ‌افزار نظامی از جمله نفربر و تانک را منهدم کرده‌اند، گفت که نیروهای یمنی طی هفت سال گذشته، صدها عدد خودروی زرهی و سلاح سنگین، نیمه سنگین و سبک را به غنیمت گرفته‌اند.