صبح امروز نیز حجت‌الاسلام رئیسی در مراسم روز ارتش گفت: پیام ما به رژیم صهیونیستی این است که اگر به دنبال عادی سازی در روابط با کشور‌های منطقه هستید، کوچک‌ترین حرکت شما از دید نیرو‌های امنیتی و مسلح ما پنهان نخواهد بود.

به گفته رئیس جمهور پس از این حرکت (عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی) مقصد نیرو‌های مسلح ما مرکز رژیم صهیونیستی خواهد بود. شکست مفتضحانه سرنوشت کسانی است که می‌خواهند با نظام مقدس جمهوری اسلامی در بیافتند.

اشاره رئیس‌جمهور به رویکرد سازشکارانه برخی کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس و شمال آفریقا مثل بحرین، امارات و مراکش است.

دو کشور امارات و بحرین قرارداد سازش با رژیم صهیونیستی موسوم به توافق ابراهیم را ۲۵ شهریور ۹۹ به صورت رسمی در حضور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری پیشین آمریکا امضا کردند.

براین اساس این دو کشور کوچک حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند و سپس دو کشور مغرب و سودان نیز به آن ملحق شدند.

اخیرا هم این کشور‌ها به همراه مصر و آمریکا نشستی مشترک با رژیم صهیونیستی در صحرای «نقب» سرزمین‌های اشغالی با محوریت موضوع ایران داشتند.

امروز در رژه ارتش بخشی از تجهیزات در قالب یگان‌های محمول  شامل تعدادی از پهپاد‌های ساخت داخل را به نمایش گذاشته شد.

پاسخ ارتش به هرگونه تهدید کوبنده است

 

ارتش در خلیج فارس و دریای عمان نیز رژه دریایی داشت که بالغ بر ۵۰ فروند بالگرد هوانیروز در رژه هوایی شرکت کردند و این برنامه‌ها تا سالروز شهادت شهید سپهبد قرنی یعنی سوم اردیبهشت ادامه خواهد یافت.