محسن منصوری سه شنبه شب در پایان جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران در تشریح مصوبات این جلسه گفت: با توجه به اجرای طرح بسیار مهم ساماندهی ارز ترجیحی و تاکید رئیس‌جمهور ، حساسیت‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که هماهنگی کامل میان دستگاه‌ها در بالاترین سطح ممکن رقم بخورد. در همین راستا شب گذشته جلسه‌ای با فرمانداران استان تهران برگزار شد و بر لزوم ایجاد هماهنگی، انسجام ‌بخشی و نظارت دقیق و ساماندهی اقلام مورد نیاز مردم تاکید و توضیحات لازم به فرمانداران داده شد.

وی افزود: پیرو تصمیم شب گذشته در خصوص ساماندهی ارز ترجیحی و دستور رئیس‌جمهور، جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران برگزار شد تا هماهنگی‌های لازم انجام شود زیرا اگر در تهران زمینه مناسب فراهم شود با توجه به اینکه بازار تهران به عنوان بازار کشور قلمداد می‌شود، بطور قطع تنظیم بازار در سطح کشور نیز به خوبی محقق خواهد شد. امیدواریم بتوانیم کارها را با دقت به پیش ببریم.

نظارت بر توزیع و قیمت‌گذاری کالاهای اساسی ضروری است

منصوری ادامه داد: در این جلسه به نمایندگان دستگاه‌های مختلف تاکید شد که دو موضوع توزیع و نظارت را به‌طور کامل در دستور کار خود قرار دهند. در حال حاضر در تامین هیچ یک از کالاها کمبود و کسری نداریم لذا علاوه‌بر نظارت بر قیمت‌ها باید بر شبکه توزیع نیز نظارت دقیقی اعمال شود. این نظارت به‌ویژه بر کالاهای اساسی همچون مرغ، تخم‌مرغ و نان باید به‌گونه‌ای اعمال شود که هیچ مشکلی در سطح استان پیش نیاید.

به گفته استاندار تهران، ملاحظاتی در شبکه توزیع وجود داشت که تصمیم ‌گیری‌های لازم انجام شد برای مثال با چهار کارخانه تامین روغن در استان تهران صحبت شد و گزارشی از ذخایر روغن آنها ارائه شد.

وی ادامه داد: البته تفاوت‌هایی در ذخایر آنها وجود داشت اما کسری‌ وجود ندارد لذا مقرر شد در ۲۴ ساعت آینده وضعیت ذخایر خود را به ثبات کامل برسانند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: برای مرغ نیز با استان‌های شمالی هماهنگی‌های لازم انجام شد تا وقفه‌ای ایجاد نشود قطعا در داخل استان‌ها نظارت جدی انجام خواهد شد تا در عرضه بازار خللی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران در خصوص نان سنتی نیز بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت، افزود: در این جلسه تصمیمات لازم برای نان سنتی برای اجرای طرح نیز گرفته شد و بر سرعت عمل و تشدید نظارت دستگاه‌ها تاکید شد. قطعا ظرف دو یا سه روز آینده نباید مشکل جدی در بازار وجود داشته باشد. اما هماهنگی‌های لازم صورت گرفته که کوچکترین وقفه‌ای نیز ایجاد نشود.

منصوری تاکید کرد: از دستگاه‌های نظارتی به‌ویژه تعزیرات خواسته شد بصورت جدی شبکه نظارت خود را تقویت کنند و استانداری نیز با هرگونه احتکار، کم‌ فروشی و گران‌فروشی برخورد جدی خواهد کرد و هیچ کالایی نباید انحراف از شبکه توزیع پیدا کند.

وی یادآور شد: در مورد ماکارونی نیز خوشبختانه اکنون مشکلی نداریم و برای سایر کالاها نیز نباید مشکلی ایجاد شود. این امر با نظارت بر شبکه توزیع محقق خواهد شد.

سایر رسانه‌ها