محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار پارلمانی افکارنیوز ، با اشاره به افزایش اجاره بهای مستاجران در کشور گفت: در این بخش مجلس طرحی قانونی را پیش بینی کرده و دو فوریت آن هم در صحن علنی به تصویب رسیده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: حتماً تنها تصویب قوانین نمیتواند از افزایش قیمت اجاره بها در کشور جلوگیری کند.

 وی با بیان اینکه متاسفانه اجاره های تعیین شده، ثبت قانونی نمی شود ،اظهار کرد: از این رو راه های فرار زیادی در این بخش وجود دارد. همچنین اجرای قوانین در این بخش ضعف جدی دارد.

جوکار با بیان اینکه متاسفانه مسکن هم به عنوان یک کالای سرمایه‌ای و دارایی محسوب می شود، تاکید کرد:  در حال حاضر مسکن برای بخشی از افراد جامعه به عنوان محل سکونت محسوب نمی شود و برخی افراد در پی تهیه مسکن می کوشند عایداتی برای خود فراهم کنند.

عقب ماندگی در تولید مسکن باید جبران شود/ عرضه و تقاضای مسکن همخوانی ندارد

جوکار ادامه داد: بهترین و اساسی ترین راهی که وجود دارد این است که تولید مسکن در کشور افزایش پیدا کند.

 نماینده مردم یزد با بیان اینکه ما در دولت قبل در زمینه مسکن دچار عقب ماندگی شدیم، اظهار کرد: روز به روز تقاضای مسکن در کشور افزایش پیدا می‌کند و اما ما در دولت گذشته دچار عقب‌ماندگی در حوزه مسکن شدیم و مشکلات در این بخش چندین برابر شد.

وی تاکید کرد: اگر ساخت مسکن در کشور را افزایش دهیم تعادل در بهای اجاره مسکن ایجاد خواهد شد اما با توجه به عرضه و تقاضای زیاد حتماً با گرانی اجاره بها مواجه خواهیم شد.