احمد وحیدی جانشین فرماندهی کل قوا در امور فراجا با صدور پیامی از اقتدار، عملیات هوشمند و مسئولانه پلیس در دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی ایران تقدیر کرد.

 

وحیدی در این پیام خطاب به نیروهای پلیس آورده است: اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی مرهون تلاش های صادقانه و مخلصانه نیروهای جان بر کف مدافعان امنیت داخلی است و در این عرصه نیروی انتظامی به عنوان متولی امنیت و آرامش داخلی همواره پاسدار و حامی حقوق عامه مردم بوده است. 

وی تاکید کرده است: اقدام مقتدرانه و هوشمندانه پلیس در دستگیری به موقع سارقان صندوق امانات بانک ملی قابل تقدیر است . اینجانب به سهم خود از تلاش های مخلصانه عوامل پلیس در کشف به موقع اموال به سرقت رفته  در صندوق امانات بانک ملی قدردانی می کنم.همچنین توفیق و خدمت افزون تر در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برایتان آرزومندم.

رئیس امنیت کشور ادامه داد: امید بر این است که همواره با  اقدام هوشیارانه و مقتدرانه عوامل پلیس، هم در پیشگیری و هم در برخورد قاطع با متجاوزان  به حریم مردم، امنیت و احساس آن بیش از پیش در جامعه گسترش یابد.

پنج‌شنبه شب و در ساعات بامدادی روز ۱۳خرداد صندوق امانت بانک ملی شعبه دانشگاه تهران مورد سرقت قرار گرفت و سارقان محتویات ۱۶۹ صندوق را به سرقت بردند.

تقدیر احمد وحیدی از پلیس برای دستگیری سارقان بانک ملی

برهمین اساس تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد تا اینکه دادستانی تهران و پلیس آگاهی امروز جمعه 20 خرداد اعلام کردند که سارقان صندوق اجاره‌ای بانک ملی دستگیر شدند. مقام‌های قضایی و انتظامی گفته‌اند که مقادیر زیادی از اموال مسروقه کشف و ضبط شده است. دادستان تهران گفته ۱۰ نفر از متهمان در تهران و شمال کشور دستگیر شدند و سه نفر از سارقان متواری در کشور همسایه نیز دستگیر شده‌اند.