روح الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در تشریح جزییات جلسه عصر امروز (یکشنبه 22 خرداد ماه) این کمیسیون با بیان اینکه در این نشست موضوع علت قطعی برق صنایع کشور مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: براساس گفته وزیر نیرو اکنون در حال مدیریت مصرف برق در 4 حوزه ادارات، خانه‌ها، کشاورزی و صنعت هستیم؛ با تغییر ساعت کار ادارات تلاش شده موضوع مدیریت مصرف برق در دستورکار قرار گیرد.

وی درباره قطعی برق در صنایع نیز اضافه کرد: شبکه‌های واحدهای صنعتی یک روز در هفته از 11 صبح تا 11 شب خاموشی خواهند داشت اما 5 صبح تا 11 صبح می‌توانند به فعالیت بپردازند.

قطع شدن شبکه برق صنعتی فقط یک روز در هفته و برای ۱۱ ساعت

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: براساس توضیحات ارائه شده در جلسه امروز ممکن است کارکرد برخی صنایع بزرگ برای یک ماه به صفر برسد که مدیریت شده در این مدت اورهال صنایع انجام گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: به گفته وزیر نیرو، شرایط فعلی به دلیل حُسن مدیریت در این وزارتخانه نسبت به سال قبل بهتر شده زیرا در سال گذشته مردم باید قطعی برق 4 ساعته را تحمل می‌کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین در تشریح دومین دستورکار امروز کمیسیون صنایع و معادن از بررسی طرح مدیریت داده‌ها و اطلاعات ملی اعاده شده از شورای نگهبان با حضور نماینده این شورا خبر داد.