در آستانه سفر یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به ترکیه رسانه‌های رژیم اشغالگر قدس از محوریت ضد ایرانی این سفر خبر دادند.

در حالی که بحران ناشی از آغاز روند انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) و هموار کردن برگزاری پنجمین انتخابات طی چهار سال اخیر همچنان خبرساز است، یائیر لاپید وزیر خارجه تل‌آویو قصد دارد روز پنجشنبه (امروز) به ترکیه سفر و با همتای ترکیه‌ای خود دیدار کند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» و کانال تلگرامی شبکه «کان» درباره چرایی سفر یائیر لاپید به ترکیه و محور گفت‌و‌گوهای او  گزارش‌هایی منتشر کردند و رایزنی او علیه ایران را محور این سفر خواندند.

در گزارش کان ادعا شده است: «یایر لاپید وزیر امور خارجه صبح امروز برای یک سفر سیاسی سریع به آنکارا می‌رود و در جریان آن با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه‌ای خود دیدار می کند. دو وزیر درباره همکاری‌های نزدیک‌تر بین دو کشور در مبارزه با تروریسم ایران گفت‌و‌گو خواهند کرد».

هاآرتص هم در گزارش خود ادعا کرد: « یایر لاپید وزیر امور خارجه روز پنجشنبه در بحبوحه تلاش‌های ایران برای انجام حملات علیه گردشگران اسرائیلی در استانبول و همچنین ناآرامی‌های سیاسی در اسرائیل به ترکیه سفر خواهد کرد».

بنا بر گزارش این روزنامه چاپ فلسطین اشغالی، «منابع آگاه از این دیدار (وزرای خارجه تل‌آویو و آنکارا) گفتند که تمرکز اصلی این دیدار علاوه بر تقویت روابط بین دو کشور، موضوع امنیت خواهد بود. در عین حال هر دو وزیر امور خارجه هنوز تصمیم نگرفته‌اند که آیا سفیران به سفارت دو کشور بازخواهند گشت یا خیر».

در ادامه این گزارش، به سفر چندی قبل مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به فلسطین اشغالی و دیدار او با یائیر لاپید اشاره شده و از اقدامات «محتاطانه» تل‌آویو برای بهبود روابط خود با آنکارا خبر داده است.

هاآرتص نوشت: «این واقعیت که لاپید ممکن است در روزهای آینده به عنوان نخست‌وزیر موقت معرفی شود، با توجه به تلاش‌های رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه برای بهبود روابط بین دو کشور، اهمیت بیشتری به این سفر دیپلماتیک می‌دهد».

این رسانه صهیونیست افزود: «مقامات ارشد (تل‌آویو) می‌گویند که اسرائیل در پذیرش پیشنهادهای دیپلماتیک آنکارا بسیار محتاط است. آنها افزودند که اسرائیل به شیوه‌ای محتاطانه و همسطح (به اقدامات ترکیه برای بهبود روابط) پاسخ می‌دهد، چرا که در این موضوع نگرانی اصلی، بی‌ثباتی اردوغان (درباره روابط ترکیه با رژیم صهیونیستی) است».

رایزنی علیه ایران محور سفر وزیر خارجه صهیونیست‌ها به ترکیه

سفر یائیر لاپید در شرایطی انجام شده که روز چهارشنبه (دیروز) اولین گام برای انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی و هموار کردن مسیر برای برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی برداشته شد. این اقدام بعد از آن صورت گرفت که نفتالی بنت نخست‌وزیر و لاپید وزیر خارجه این رژیم در بیانیه‌ای مشترک از توافق برای فروپاشی کابینه خبر دادند.

طبق این توافق، قرار شده است پس از انحلال پارلمان و فروپاشی کابینه، لاپید به عنوان نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی امور اداره کابینه را در دست بگیرد.