دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره مالک اشتر گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر نصب العین قرار دادن اشراف فرماندهی کل و اهداف جشنواره مالک اشتر توسط فرماندهان و در معرض داشتن وضعیت و عملکرد یگان ها و نیرو ها مانند یک مانیتور برابر خود ، دوازده سال است که شاهد برگزاری این جشنواره هستیم.

وی درباره الحاق های صورت گرفته در این نیرو اظهار داشت : طی حدود  ۳ سال گذشته ۸ الحاق داشته ایم که عموما از تجهیزات داخلی بوده است و در اختیار رزمندگان قرار گرفته است و به فضل الهی بازهم در آینده شاهد چنین اتفاقات مبارک خواهیم بود.

دریادار تنگسیری یکی از افتخارات نیروی دریایی و مجموعه سپاه را استفاده از دانش و تولیدات ساخت درون کشور و دانشمندان ایرانی دانست و ادامه داد: همان طور که می دانید نیروی دریایی ما یک نیروی راهبردی کاملی است و هر آنچه که در دیگر نیرو ها وجود دارد را در اختیار داریم، از تانک و تانک های آبی تا هواپیماهای بال ثابت، پهبادها؛ لذا  همواره تلاش داشته تا با دیگر نیرو ها و سازمان‌های نظامی و نیز وزارت دفاع در ارتباط،  تعامل و همکاری‌های مستمر در تولید سامانه‌ها و تجهیزات مورد نیاز باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه آن دانش بنیادی هم که حضرت آقا تاکید بر آن دارند در واقع راهبرد و راهنمای ما در این عرصه بوده و ما همواره تلاش کرده ایم تا از تجهیزات دانش بنیادی استفاده کنیم.

سردار تنگسیری پیرامون استفاده از تجهیزات داخلی و بهره گیری و تقویت شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: ما در نیروی دریایی افتخار آن را داریم که تجهیزاتمان توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته شود ، برخی پهباد ها و کواد هایی که استفاده می کنیم در واقع از شرکت های دانش بنیانمان است و این فرمان حضرت آقا که فرمودند شرکت های دانش بنیان را فعال تر کنید را سر لوحه قرار دادیم و افتخار آن را داریم که در نیروی دریایی از  سال‌های گذشته همواره چنین اقدامی داشته است.

خط و نشان نیروی دریایی سپاه برای دشمنان

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران درباره رادارگریز شدن قایق های تندرو جدید بیان داشت: ما بدنه های قایق‌هایمان  را رادار گریز کردیم و سعی این است که از بدنه‌های ساخت داخل استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه حجم و کیفیت حضور ما در منطقه باعث شده تا دشمن از خلیج فارس متواری شود، گفت: در عین حال  ما همواره به کشور های منطقه گفته ایم که خودمان می توانیم امنیت را برقرار کنیم و الحمد الله  با رفتن آمریکایی ها امنیت بیشتری در این منطقه حساس و راهبردی برقرار شده است.

آمریکایی‌ها در سال‌های گذشته باعث تصادم‌هایی در منطقه شده‌اند

وی خاطرنشان کرد:آمریکایی ها با حضورشان در منطقه برای مردم در سال های گذشته مشکلاتی درست کرده اند و چند بار شاهد تصادم هایی هم بودیم  از جمله برخورد یک زیر دریایی آمریکایی با یک کشتی ژاپنی و یا مورد هدف قرار گرفتن یک کشتی تفریحی اماراتی پروستات ناو امریکایی که متاسفانه یک هندی کشته شد.

دریادار تنگسیری تاکید کرد:  آمریکایی‌ها قوانین دریایی و ناوبری را رعایت نمی کنند و از آبراهی که به طور مثال برای خروجی است وارد می شوند و به طور کلی حضور آنها در منطقه همراه با ضرر و مخل ثبات و امنیت است.

جزییاتی از شناور شهید سلیمانی که بزودی به ندسا ملحق می‌شود

وی در خصوص الحاق ناو شهید سلیمانی به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان داشت: به امید خدا در آینده این خبر را اعلام می کنیم، شناور شهید سلیمانی یک شناور منحصر به فردی است با بدنه اینکت نه کاتاماران  ما بدنه های منوآل ، تری مارال و کاتاران را در اختیار داریم ولی این شناور با بدنه اینکت است ، بدنه ای که کاملا جدید است.

سردار تنگسیری در پایان گفت: شناور شهید سلیمانی که بعد از شهادت شهید والا مقام شهید حاج قاسم سلیمانی وارد سازمان می‌شود نشان از حضور این شهید در اقیانوس‌ها و حضور همیشگی او در بین دریادلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارد.