به گزارش افکارنیوز به نقل از شفاف، معاون اول رئیس جمهور از منتقدین دولت در حالی انتقاد کرد که هنوزهیچ پاسخی در جواب این انتقاد ها به خصوص انتقاد های اقتصادی از طرف دولت به مردم داده نشده است.

محمد رضا رحیمی در این مراسم در بخشی از سخنانش با بیان اینکه دولت در بدترین وضعیت فشار قرار دارد، گفت: هر کس از راه می‌رسد به دولت فحش می‌دهد اما این تامین مصالح کشور و شایسته دولتی که در هر زمینه‌ای کارنامه موفقی دارد، نیست.


وی تصریح کرد: دولت در میدان است و هر اتفاقی بیفتد دولت مسئول است اما به اندازه مسئولیتش به آن فحش بدهید و سیلی را به صورت دولت بنوازید تا به این ترتیب آقای معاون اول، لااقل به مسئول بودن دولت اعتراف کند!

هر چند وقتی دولتی ها و شخص رئیس جمهور مدعی این مساله هستند که قوه مجریه برترین قوه کشور است و بایدکاملا مستقل عمل کند، در کار سایر قوا نیز نظر دهد و حتی اگر قانونی از نظرش اشتباه بود، آن را اجرا نکند، بنابراین مسلما مسئولیتی بسیار بیشتر از این که آقای معاون اول عنوان کرده اند به گردن دولتی است که می خواهد همه کاره باشد.

از سوی دیگر دولت چه در بخش سیاسی و چه در بخش اقتصادی هرگز پاسخی مستدل به انتقادهایی که دولتی ها مدعی هستند تهمتی بیش نیست نداده اند و همواره تنها با فراکنی از عملکرد دولت دفاع کرده اند.

رحیمی ادامه داد: ‌ما یک کلمه گفتیم وضع مردم خوب است از رادیو، تلویزیون اسرائیل و انگلیس چنان کوبیدند که کسی جرات نکند بگوید وضع ما خوب است.

اما معاون اول رئیس جمهور باز هم اعلام نکرد بر چه اساسی در بهبوهه گرانی ها و در حالی که حتی مراجع تقلید نیز نسبت به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم گلایه دارند، وضع مردم را خوب توصیف کرده است؟ همچین رحیمی مشخص نکرد، آیا مردمی که به این گفته وی اعتراض داشتند اسرائیلی و انگلیسی هستند؟ آیا غیر از این است که مردم آرزو دارند این سخن آقای معاون اول حقیقت داشته باشد و فقط یک حرف نباشد؟

معاون اول رئس جمهور همچنین با اعتراف به ایده آل نبود ن وضع گفت: وضع ایده‌آل نیست و شایستگی ملت ما خیلی بیشتر از این است. اینکه گاهی چیزی از دست ما برنمی‌آید و اعلام می‌کنیم نوکر مردم هستیم، کفایت می‌کند.

اینجا تنها این سوال ایجاد می شود که اگر وضع ایده آل نیست و خود آقای معاون اول نیز به آن اعتراف می کند، چگونه چند روز پیش اعلام کرده که وضع اقتصای مردم خوب است تا مورد انتقاد قرار گیرد؟ بالاخره وضع ایده است یا خیر؟

آیا وقتی مردم نان برای خوردن ندارند، گفتن این که ما نوکر مردم هستیم، کفایت می کند؟ با این سخنان می توان شکم یک خانواده را سیر کرد؟

رحیمی همچنین ادامه داد: ‌ از روزی که من وارد دولت احمدی نژاد شدم ۲۰ روز نگذشته بود که کسانی که مبارزه با فساد به مذاق آنها سازگار نیست، صدایشان درآمد.

حالا سوال از معاون اول رئیس جمهور به عنوان یکی از مسئولین طراز اول دولت این است که تا این لحظه چه اقدامی برای وعده مبارزه با فساد و معرفی مفسدین اقتصادی انجام شده است؟ آیا جز این است که با رو شدن پرونده اختلاس ۳ هزار میلیاردی و ماجرای بیمه ایران، نه تنها فاسدی توسط دولت معرفی نشد بلکه نام بسیاری از دولتی ها نیز در دادگاه ها مطرح شد؟ پس چه شد آن اسامی مفسدین اقتصادی که قرار بود در اختیار مردم قرار بگیرد؟

معاون اول رئیس جمهور در ادامه گفت: اگر چیزی از دولت دیدی، محرمانه بنویس و به قاضی بده چرا جار می‌کشی؟ پس معلوم است دروغ می‌گویی. این تامین مصالح ایران نیست.

در اینجا تنها به ذکر همین نکته بسنده می شود که یعنی محمد رضا رحیمی پذیرفته است که هر کس جار می کشد و مدعی است دروغ می گوید!

از سوی دیگر ان شاالله که آقای معاون اول فراموش نکرده اند که باب رسانه ای شدن دعواهای سیاسی و تهمت زنی در کدام دولت باز شد.

محمد رضا رحیمی که بارها در طولاین سخنان رسانه های منتقد راصهیونیستی نامیده بود در ادامه برای تاکید بر ساده زیستی رئیس جمهور افزود: اولین بار در اعتراض به هم صداهای صهیونیستی در داخل عرض می‌کنم که رئیس جمهور پاداش بازنشستگی خود را پیش‌خور کرد و با استفاده از آن برای پسرش مراسم عروسی ساده‌ای با یک نوع غذا برای پسرش گرفت.

وی ادامه داد: دو پشتی خرسک و ۴ قالی ماشینی برای پسرش گرفت و در حال حاضر هم یک سال است از این دولت باقی مانده است، چرا نمی‌توانید تحمل کنید.

این در حالی است که همین سال گذشته بود که خبر تحصیل پسر رئیس جمهوردر دانشگاه پردیس کیش رسانه ای شد و خبر آن نیز توسط روزنامه ایران تایید شد.

در بیانیه روزنامه «ایران» در خصوص تحصیل پسر رئیس جمهور در کیش با تایید این خبر آمده بود: " در پی درج خبری مبنی بر تحصیل آقای مهدی احمدی نژاد در واحد بین الملل دانشگاه صنعتی شریف با شهریه ۲۰ ملیون تومان در هرترم، باطلاع می رساند: ایشان ضمن طی فرایند معمولی و باگذراندن آزمون مربوطه در این واحد پذیرفته شده است و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با احتساب تخفیف مربوط به اعضای هیات علمی دانشگاه ها در کل مدت تحصیل ایشان به مراتب از مبلغ اعلام شده پایین تر می باشد. "

مثلا ترمی ۱۰ میلیون تومان یا ترمی ۵ میلیون تومان! در حالی که بسیاری از مردم کشور توان خرید نان ۵۰۰ تومانی گران شده را ندارند!

از سوی دیگر معلوم نیست چرا رئیس جمهور برای پسرش جهاز تهیه کرده است چرا که معمولا خرید فرش و پشتی و امثال این وسایل به عهده خانواده عروس است نه داماد!

در هر حال، آنچه مسلم است، با این سخنان گره ای از مشکلات مردم باز نخواهد شد و فشار های اقتصادی از روی شانه های مردم برداشته نخواهد شد چرا که مشکلات نیازی به توجیه ندارند، عمل می خواهند تا گره آنها باز شود و حل شوند.