به گزارش افکارنیوز، احمدتوكلي روز سه شنبه در گفتوگو با جام جم آنلاين با اشاره به اعتراض خود به اعتبارنامه چهار منتخب مجلس نهم گفت: اينجانب به اعتبارنامه حبيب برومند منتخب پارس آباد و بيله سوار و فتح اله حسيني منتخب قصر شيرين و سر پل ذهاب اعتراض كردم.

«همچنین اینجانب و الیاس نادران دیگر منتخب تهران به اعتبارنامه های مهدی ایرانپور منتخب مبارکه و سید مهدی موسوی ن‍ژاد منتخب دشتستان اعتراض کردیم».

وی با اشاره به تائید اعتبارنامه برومند و ایرانپو در کمیسیون تحقیق مجلس گفت: اگر گزارش تائید این اعتبارنامه ها و اعتبارنامه های دیگری که به آنها اعتراض کردم، در صحن مجلس مطرح شود، مجددا بر نظر خود اصرار خواهم کرد و اعتراض را حق خود می دانم.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس اضافه کرد: اعتراض به این چهار اعتبارنامه را حق خود می دانم و آن را پس نمی گیرم.

در صورت اعتراض مجددا توکلی در صحن مجلس، برای تائید اعتبارنامه از نمایندگان رای گیری می شود و اگر نصف بعلاوه یک نمایندگان به اعتبارنامه مذکور رای مثبت دهند، اعتبارنامه مذکور تائید می شود در غیر این صورت هر منتخبی که نتواند آرای لازم را کسب کند، باید صحن مجلس را ترک کند چرا که وی دیگر نماینده مجلس نخواهد بود.

اعتبارنامه های احمد توکلی، الیاس نادران، حسین نجابت، زهره طبیب زاده نوری منتخبان تهران، حامد قادر مرزی منتخب قروه، سید مهدی موسوی نژاد منتخب دشتستان، فتح الله حسینی منتخب قصر شیرین، علی ایرانپورمنتخب مبارکه، حبیب برومند منتخب پارس آباد و بیله سوار، علاء الدین بروجردی و جواد کریمی قدوسی یازده منتخبی بودند که با اعتراض منتخبان مجلس، اعتبارنامه شان به کمیسیون تحقیق رفت.

این کمیسیون در سه جلسه خود به جز اعتبارنامه توکلی، حسینی و موسوی نژاد، بقیه اعتبارنامه ها را تصویب کرد.

البته اعتبارنامه احمد توکلی برای استعلام از شورای نگهبان مسکوت ماند و قرار است تا اعتبارنامه های حسینی و موسوی نژاد در جلسات بعدی کمیسیون تحقیق بررسی شود.

کمیسیون تحقیق که در جلسات گذشته خود هشت اعتبارنامه را به تصویب رسانده بود، در جلسات گذشته علنی مجلس تنها گزارش تایید اعتبارنامه های پنج نماینده را ارائه کرد که این اعتبارنامه نیز در صحن مجلس مصوب شد.

بروجردی و قدوسی که به یکدیگر اعتراض داشته و اعتراض خود را پس گرفته بودند. همچنین نجابت و طبیب زاده نوری به اعتبارنامه قادر مرزی اعتراض کرده بودند و قادر مرزی نیز به اعتبارنامه این ۲ نماینده اعتراض داشت و همه آنها اعتراضات خود را پس گرفته بودند.

اعتبارنامه هاي برومند، ايرانپور و نادران به رغم آنكه در كميسيون تحقيق مجلس مصوب شد، اما گزارش تائيد آن هنوز در صحن مجلس مطرح نشده است و بنا به گفته توكلي در صورت ارائه گزارش مذكور مجددا به آن اعتراض خواهد كرد.