سیف الزعابی سفیر امارات متحده عربی در جمهوری اسلامی ایران که برای از سرگیری حضور در محل ماموریت به تهران بازگشته است امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد. 

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار اظهار داشت: ما بر اساس سیاست همسایه محور علاقمند به گسترش رابطه با همه همسایگان و از جمله امارات هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر لزوم همکاری کشورهای منطقه برای ثبات و استقرار در محیط منطقه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ضرورت بهره گیری از ظرفیت های موجود در توسعه مناسبات فی‌مابین، تشکیل کمیسیون عالی همکاری های دو کشور، ساماندهی روابط کنسولی و تسهیل فعالیت نهادهای آموزشی، خدماتی و درمانی ایرانی در امارات را مورد تصریح قرار داد.

سفیر امارات نیز با ابراز خرسندی از آغاز حضور مجدد در جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت های بالای اقتصادی و تجاری دو کشور را عامل مهمی برای ارتقا مناسبات دوجانبه دانست و دیدگاه مقامات عالی امارات در خصوص حسن روابط فی‌مابین و فعال شدن کمیته های ذی ربط و تبادل هیئت ها میان دو کشور را تشریح کرد.

شروع به کار سفیر امارات در ایران پس از ۷ سال

گفتنی است؛ به دنبال اجرای سیاست اول همسایگان از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران، «سیف محمد عبید الزعابی»، سفیر امارات در ایران، فعالیت خود را در نمایندگی این کشور بعد از ۷ سال مجددا به صورت رسمی آغاز کرده است.