زن، زندگی، آزادی؛ شعاری دروغین با هویت واقعی تروریسم و تجزیه طلبی

محمد پارسا نجفی تحلیلگر سیاست بین‌الملل ، با بیان اینکه دولت ترکیه مسئولیت اقدام تروریستی میدان تقسیم استانبول را متوجه گروه تروریستی پ.ک.ک می‌داند و طبق اعلام رسمی این کشور، یک زن عامل این حمله بوده است، گفت: سازمان پ.ک.ک از ابتدای تاسیس در چند دهه قبل همواره از زن‌ها در شاخه نظامی خود برای آموزش حملات انتحاری استفاده می‌کرده است. الگوی «پ.ک.ک» که به صورت مارکسیستی و کمونیستی در ابتدا شکل گرفته بود، ببرهای سیاه شاخه نظامی ببرهای تامیل بود. ببرهای تامیل در شمال سریلانکا و ایالت تامیل نادو هند که به اسم آزادی‌خواهی فعالیت‌های تروریستی انجام می‌دادند، شاخه‌ای نظامی را با عنوان ببرهای سیاه داشتند که مسئولیت عملیات انتخاری برعهده آنها بود. 

ارتباط تنگاتنگ میان پ.ک.ک با رژیم صهیونیستی

نجفی با تاکید بر اینکه الگوی گروهک تروریستی پ.ک.ک، ببرهای سیاه تامیل بود ولی فقط زن ها را مسئول انجام عملیات انتحاری کرده بود، افزود: به عبارتی سال‌ها قبل تر از داعش و موضوع کمربندهای انفجاری در عملیات‌های انتحاری، سازمان ببرهای سیاه در تامیل و گروهک تروریستی پ.ک.ک این کار را انجام می‌دادند. برای آشنایی بیشتر با این گروه تروریستی که مدعی شعار آزادی زنان و زندگی آنان است، باید ارتباط تنگاتنگ این سازمان تروریستی با شخص عبدالله اوجالان، رژیم صهیونیستی و جریان‌های پان ترک در ترکیه داشتند، اشاره‌ای داشته باشیم. 

وی ادامه داد: پان ترک ها و پان کردها یک رابطه همسو و کاملا وابسته ای با یکدیگر دارند که فعالیت هر کدام باعث تشدید اقدامات دیگری یا برعکس می‌شود. هر دوی اینها یعنی پان ترک‌ها و گروه‌های نژادپرست آتاتورکی و پان کردها و طرفداران اوجالان مارکسیست، هر دو از رژیم صهیونیستی خط می‌گرفتند. حتی در انتهای دهه ۹۰ قرن بیستم، زمانی که عبداله اوجالان تحت تعقیب ارتش و سازمان امنیت ترکیه در دوران نخست وزیری بولنت اجویت بود تنها رژیمی که از مکان مخفی شدن او در کنیا مطلع بود، رژیم صهیونیستی بود. نکته جالبتر اینکه عبداله اوجالان خود را به رژیم صهیونیستی با قول زنده ماندن تسلیم کرد و برخلاف دیگر رهبران پ.ک.ک در آن زمان که اعدام می‌شدند، اسرائیل عبداله اوجالان را با قول اعدام نشدن تحویل دولت ترکیه داد که زنده ماند و در نهایت شگفتی هم‌راستا با آنکارا فعالیت می‌کند.

استفاده از زنان برای عملیات‌های تروریستی - انتحاری

تحلیلگر مسائل بین‌الملل با اشاره به حمایت آشکار آمریکا از گروه تروریستی پ.ک.ک در عراق و سوریه، اظهار داشت: اقداماتی که شاخه تروریستی این گروه در ایران انجام می‌دهد، مورد حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای دیگر می‌باشد. نکته جالب اینجاست که علیرغم شعار «زن، زندگی، آزادی» در سازمان تروریستی «پ.ک.ک» که بیشتر برای فریب جامعه زنان مطرح می‌شود، دیدیم که در حادثه میدان تقسیم استانبول، هم عامل انتخاری زن بوده و هم در میان قربانیان این حادثه تعداد زیادی بانوان بوده‌اند. بنابراین می‌توان هویت واقعی شعار دروغین این گروه تروریستی را در میدان تقسیم شهر استانبول ترکیه را مشاهده کرد.

هدف آمریکا در ترکیه؛ تغییر ماهیت رژیم ترکیه با کودتا 

محمدپارسا نجفی، تصریح کرد: نکته دیگر درخصوص انفجار تروریستی ترکیه این است که آمریکا تمایل بسیار زیادی دارد تا دولت ترکیه و رژیم اردوغان را تغییر بدهد و یک دولت صد درصد آمریکایی نه متمایل به آمریکا همانند دوران جنگ سرد را در ترکیه به روی کار بیاورد تا همکاری با روسیه و ایران نداشته باشد. در سال ۲۰۱۶ روندی مشابه را شاهد بودیم که موجی از انفجارهای تروریستی در استانبول و به ویژه آنکارا ایجاد شد و زمانی که امنیت در این کشور کاملا مختل شد و حتی گردشگری و بخش‌هایی از زندگی روزمره مردم تحت تاثیر قرار گرفت و تعطیلی گسترده روی داد، کودتای فرقه فتح‌اله گولن که در آمریکا زندگی می‌کند در سال ۲۰۱۶ رخ داد. با توجه به این موضوع آمریکا و رژیم صهیونیستی در تلاش هستند تا دست به اقداماتی برای تغییر ماهیت رژیم در ترکیه در هفته‌ها و ماه‌های آینده بزنند. چرا که ترکیه هم‌راستا با خواسته‌های ناتو در تحریم‌ها بر علیه روسیه تبعیت نکرده و تلاش کرده از رابطه با ایران و روسیه به عنوان وزنه تعادل و سوپاپ اطمینان در روابط خود با آمریکا و اروپا استفاده کند.

حمایت از تروریسم توسط اقلیم کردستان عراق 

این کارشناس مسائل بین‌الملل در پایان متذکر شد: آمریکا و رژیم صهیونیستی از طریق اقلیم کردستان عراق و مناطق تحت رهبری مسعود بارزانی تلاش می‌کند هم در ایران و هم در ترکیه، ناامنی ایجاد کند تا به هدفی که در سال ۹۶ برای تجزیه و استقلال کردها داشت، دست پیدا کند. البته این موضوع مزیتی برای مردم کُرد شهرهایی مانند؛ دوکان، اربیل، حلبچه، دهوک و سلیمانیه نخواهد داشت، بلکه مسعود بارزانی و حزب متبوعش در راستای منافع رژیم صهیونیستی برای ناامن کردن و ایجاد ازهم گسیختگی در منطقه غرب آسیا فعالیت می‌کنند. کما اینکه حزب حاکم بر اقلیم کردستان طی روزهای اخیر اقدام به سرکوب و خشونت در برابر دانشجویان معترض به مسائل معیشتی کرده ، که این مسئله نشان‌دهنده این است که مسعود بارزانی و حزب حاکم در اقلیم کردستان عراق به هیچ عنوان حامی حقوق کُردها نیستند و به شدت از تروریسم در کشورهای همسایه اقلیم کردستان اعم از ایران، ترکیه و بخش عربی عراق حمایت می‌کنند تا این کشورها ناامن باشند.