جهاد تبیین، یک واجب فوری و قطعی است

سی و ششمین جلسه شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و آئین تجلیل از خادمین و قهرمانان قرآنی در دانشگاه آزاد اسلامی  واحد یادگار امام خمینی(ره) برگزار شد.

حجت الاسلام جلیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در این نشست با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت جهاد تبیین در دانشگاه ها عنوان کرد: جهاد تبیین یک واجب فوری و قطعی ست و تبلور آن در این برهه حساس کنونی بسیار مشهود است و قرآن کتابی ست که روشنگر، راهنما و نورست و بهترین مرجع برای از بین بردن شبهات ذهنی افراد می‌باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: قرآن و تبیین در آیات آن مقدمه ای برای بالا بردن سطح تفکر و اندیشه، پایداری و مقاومت روشنگرانه، راه‌شناسی و جلوگیری از گمراهی و ایجاد وحدت در جامعه و پیشگیری از اختلاف و دودستگی می‌باشد.

جهاد تبیین، یک واجب فوری و قطعی است

وی از خادمین قرآنی بعنوان جهادگران تبیین نام برد و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت‌های بالای انسانی برخوردار است و با بسترسازی مناسب و استفاده از این پتانسیل‌ها و بهره‌مندی صحیح از قرآن کریم برای تغییر در سبک زندگی فردی و جامعه می‌توان در ذهن و جان افراد تاثیرگذار بود.

شایان ذکر است از جمله برنامه‌های این جلسه تجلیل از نفرات برتر (استادان، کارکنان و دانشجویان) حفظ قرآن کریم، قرائت تحقیق و ترتیل و احکام بوده است.

گفتنی است در این جلسه مسئولین دفاتر کانون‌های قرآن و عترت واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.