در جنگ تمام عیار رسانه‌ای دشمن، نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری هستیم

آیین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید شورای اطلاع‌رسانی دولت، بعد از ظهر امروز چهارشنبه (۱۶ آذر) با حضور علی بهادری جهرمی ، سخنگو و دبیر هیأت دولت و رئیس سابق شورای اطلاع‌رسانی دولت، سپهر خلجی رئیس جدید شورای اطلاع‌رسانی دولت، غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور و مهدی عرفاتی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت، در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

بهادری جهرمی در این جلسه با اشاره به فعالیت حدود یک ساله‌اش در سمت رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: با توجه به اهمیتی که امروز حوزه رسانه در تمام جهان ازجمله کشور ما پیدا کرده، ساختارهایی که ۲۰ سال پیش طراحی شده، طوری نیست که بتواند در شرایط امروز و در این جنگ ناعادلانه، آن‌طور که باید و شاید نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: ما برای جنگ نظامی هم قواعد و قانون داریم ولی در جنگ رسانه‌ای، غربی‌ها هیچ گونه اصول و قواعد انسانی را رعایت نمی‌کند. طبیعتاً در این جنگ تمام عیار که دشمنان علیه جمهوری اسلامی راه انداختند، ما نیازمند سرمایه‌گذاری و تمرکز بیشتری هستیم.

سخنگوی دولت اضافه کرد: ما در مورد رسانه در حوزه‌های ساختار و جایگاه، نیروی انسانی و تأمین منابع مالی لازم به منظور تولیدات گسترده و متنوع، نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم.

دبیر هیأت دولت خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد در طول یک سال اخیر، حرکت تحولی تدریجی در حوزه اطلاع‌رسانی در حال شکل‌گیری است، البته باید خیلی انقلابی‌تر این کار انجام شود. در همین راستا هیأت وزیران با اصلاح آیین‌نامه شورای اطلاع‌رسانی، تغییرات خوبی در این حوزه ایجاد کردند.

در جنگ تمام عیار رسانه‌ای دشمن، نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری هستیم

بهادری جهرمی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در آیین‌نامه شورای اطلاع‌رسانی دولت بیان کرد: با این اصلاحات، ازین پس ما دیگر یک شورای اطلاع‌رسانی در دولت نداریم و هر دستگاهی موظف شد یک نهاد مشابه در سطح درون دستگاهی با عنوان کارگروه اطلاع رسانی دستگاه به ریاست شخص رئیس دستگاه و با همکاری تمام بخش‌های مرتبط آن فعال کند.

وی ادامه داد: شورای اطلاع‌رسانی استان‌ها نیز تا پیش از این به ریاست معاون سیاسی استان برگزار می‌شد و با این اصلاح به شخص استاندار واگذار شد تا در عالی‌ترین سطح بتواند فعالیت کند. در سطح ملی هم اصلاحات متعددی صورت گرفت، ازجمله اینکه ترکیب شورای اطلاع‌رسانی دولت با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی و معاون دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، فرابخشی‌تر شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه جایگاه شورای اطلاع‌رسانی در درون دولت هم ارتقاء پیدا کرد، اظهار کرد: ازجمله اصلاحات خوب آیین‌نامه شورای اطلاع‌رسانی که نیازمند تکمیل و اجرایی شدن است، تفکیک وظایف سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت بود. حجم فعالیت هر کدام از این وظایف بسیار زیاد است و حجم زیادی از زمان و انرژی را طلب می‌کنند.

بهادری جهرمی افزود: آقای رئیس‌جمهور بر حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی تأکید، تمرکز و توجه بسیاری دارند و امید می‌رود با این نگاه رئیس‌جمهور و اصلاحاتی که صورت گرفت، شورای اطلاع‌رسانی بتواند با تدبیر برادرمان آقای خلجی، جایگاه موثرتری در آینده داشته باشد.

سخنگوی دولت در پایان خاطرنشان کرد: بعد از این اصلاح توفیق شد در خدمت آقای خلجی باشیم و بنده هم از این به بعد به عنوان عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت، هر کمکی از دستم بر بیاید، انجام خواهم داد.