به گزارش افکارنیوز به نقل از جوان آنلاین، همه چیز از یک انتصاب آغاز شد.انتصابی جنجالی که در اوایل سال جدید موجی از اعتراض ها در بین سیاسیون و افکار عمومی پدید آورد.انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی ، انتصابی که تبعات آن هنوز هم ادامه دارد.

نتیجه این اعتراض ها و جنجال ها اما این بود: سعید مرتضوی، متهم پرونده کهریزک، متهمی که به گفته مقامات قضاییه هنوز پرونده اش بسته نشده است، همچنان بر میز ریاست بزرگترین سازمان اقتصادی کشور جولان می دهد.

دادستان سابق تهران حتی با وجود جنجال های خبری اخیر حکم انتصاب برای معاونینش می دهد و قول شرف خود مبنی بر استعفا را که منجر به منتفی شدن استیضاح وزیر کار در دقیقه ۹۰ شد، به طور کامل به دست فراموشی سپرده است.

در این میان اما با وجود پایان حیات مجلس هشتم و در حالی که می رفت ماجرای استیضاح وزیر کار به دلیل انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی، به تاریخ بپیوندد، نامه ۷ تن از مجلس هشتمی ها نور امیدی برا استیضاح وزیر را روشن نگه داشت.

ماجرا از این قرار بود که احمد توکلی، علی مطهری، مسعود پزشکیان، محمد دهقان، الیاس نادران، حسین نجابت و علیرضا زاکانی ۷ نماینده مجلس هشتمی بودند که در نامه ای به مردم قول دادند استیضاح وزیر کار را در صورت ادامه کار مرتضوی در مجلس نهم دنبال می کنند.

متن اطلاعیه نمایندگان استیضاح کننده عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این شرح است:

" ملت بزرگ ایران، کارگران شریف؛

درباره استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به علت صدور حکم سعید مرتضوی به مدیرعاملی صندوق تامین اجتماعی صورت گرفته بود به اطلاع می رسانیم که چون دیوان عدالت اداری در حال رسیدگی به شکایت نمایندگان در همین زمینه است و امید زیادی به لغو این حکم غیر قانونی توسط آن نهاد حقوقی وجود دارد و نیز چون اکثریت امضا کنندگان استیضاح به لطف خدا و به رای مردم در مجلس نهم خدمتگزار مردم شریف ایران و کارگران شریف خواهند بود در صورت لزوم استیضاح در مجلس بعدی قابل پیگیری خواهد بود.

والسلام

احمد توکلی، علی مطهری، محمد دهقان، الیاس نادران، علی رضا زاکانی، مسعود پزشکیان، حسین نجابت "

حالا اما با وجود گذشت چند هفته از حیات مجلس نهم در حالی که سعید مرتضوی همچنان بر میز ریاست تکیه زده است، یکی از امضا کنندگاه این نامه، خبر استیضاح وزیر کار را تکذیب کرده و دیگران نیز از آن اظهار بی اطاعی می کنند تا قول مجلسی ها هم مثل قول دولتی ها باشد!

در هر حال مسعود پزشکیان یکی از امضا کنندگان این اطلاعیه، از عدم پیگیری استیضاح وزیر کار در مجلس نهم خبر داد و گفت: طراحان سابق استیضاح شیخ الاسلامی تا امروز برنامه ای برای پیگیری این استیضاح ندارند و آنچه منتشر شده خبرسازی رسانه ای است.

نماینده تبریز در پاسخ به این سوال که آیا طبق اخبار منتشر شده در رسانه ها طراحان سابق وزیر کار در مجلس نهم هم پیگیر استیضاح شیخ الاسلامی هستند، گفت: از آغاز مجلس نهم تا کنون هیچ جلسه ای برگزار نکردیم و این موضوع اساسا از طرف ما پیگیری نشده است.

وی ادامه داد: فعلا برنامه ای برای استیضاح وزیر کار نداریم. در صورتی که طراحان سابق قصدی برای انجام استیضاح داشته باشند حتما خبر آن را به رسانه ها اعلام می کنیم. در حال حاضر آنچه در اخبار درباره استیضاح وزیر کار مطرح شده خبرسازی رسانه ای است و طراحان سابق استیضاح شیخ الاسلامی تا کنون تصمیمی در این باره نگرفته اند.

از سوی دیگر احمد توکلی، علی مطهری، علیرضا دهقان، حسین نجابت و علیرضا زاکانی از طراحان طرح استیضاح وزیر کار در مجلس هشتم هستند نیز اعلام کردند از پیگیری این طرح در مجلس نهم بی اطلاع هستند تا به این ترتیب قول شرف بی عمل سعید مرتضوی به نمایندگان مجلس هم سرایت کند و فراموش کنند که در نامه ای به کارگران و مردم قول داده اند که استیضاح وزیر را پیگیری کنند!

به این ترتیب به نظر می رسد قول های بی عمل این روزها واگیر دار شده است!