به گزارش افکارنیوز، یحیی آل اسحاق رییس اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران که از وی با عنوان کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم یاد میشود، در گفتوگو با فارس، در پاسخ به سؤالی درباره کاندیداتوریاش در انتخابات دهم گفت: بنده تاکنون به این موضوع فکر نکردم و اصلا درباره آن اطلاعی ندارم و آنچه مطرح شده تنها یک گمانه زنی رسانهای بوده است.

وی با بیان اینکه در رابطه با انتخابات آتی ریاست جمهوری یک مقوله کلی وجود دارد و آن این است که باید رئیس جمهور آینده ایران مطابق با ظرفیت جمهوری اسلامی ایران باشد، افزود: نمی‌شود کسی ریاست جمهوری ایران را بپذیرد اما ظرفیت جمهوری اسلامی را نداشته باشد.

آل اسحاق با بیان اینکه کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم الزاماتی دارد، افزود: اولین الزام برای کاندید ای ریاست جمهوری یازدهم ارائه یک تیم منسجم حرفه‌ای و هماهنگ در حوزه اقتصاد است.

وی با بیان اینکه نقطه مواجهه دشمنان انقلاب اسلامی با ایران در حوزه اقتصاد است و پیش‌بینی می شود که در آینده این وضعیت تشدید شود، گفت: برای مقابله با تهدیدهای اقتصادی لازم است یک تیم منسجم و هماهنگ اقتصادی با یک طرز فکر مشخص اقتصادی از سوی نامزد احتمالی ارائه شود.

رییس اتاق بازرگانی تهران، حوزه اقتصاد را حوزه‌ای زیربنایی برای حوزه‌های مربوطه دیگر در کابینه دولت دانست و گفت: وقتی به یک آقایی پیشنهاد وزارت بازرگانی شد، گفت که وزیر اقتصاد چه کسی است، وی گفت که اگر بنده بخواهم وزیر بازرگانی باشم باید دیگر وزارتخانه‌های اقتصادی با من هماهنگ باشند چرا که ما باید یک تیم باشیم.

آل اسحاق افزود: در شرایط کنونی مهمترین اولویت کشور عرصه اقتصادی است لذا رئیس جمهور ‌آینده باید نگاه جامع، ‌ دقیق و کاملی به مسائل اقتصادی داشته باشد و تیم منسجم خود را برای مقابله با تهدیدها و استفاده از فرصت‌ها بسیج کند.

وی افزود: ما در شرایط کنونی، امور سلبی و اثباتی برای کشور داریم. امور سلبی اینکه باید با تهدیدهای اقتصادی مقابله کنیم و بخش اثباتی برای اول شدن در منطقه تلاش کنیم.

رییس اتاق بازرگانی تهران، در ادامه الزام دوم کاندیدای انتخابات آتی ریاست جمهوری را هماهنگی وی با نخبگان جامعه دانست و گفت: رئیس جمهور آینده ایران باید مورد وثوق و اعتماد نخبگان جامعه باشد و نخبگان جامعه به او برای اداره صحیح کشور اعتماد کند.

آل اسحاق در پاسخ به این سؤال که " آیا شما در این مصاحبه در حال ارائه برنامه برای ریاست جمهوری هستید "، گفت: بنده به کاندیداتوری‌ در ریاست جمهوری آینده فکر نکردم و تنها الزامات را گفتم.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی می گویند حزب مؤتلفه با شما درباره کاندیداتوری رایزنی کرده است، توضیح داد: تاکنون هیچ گروهی با بنده درباره ریاست جمهوری مذاکره و گفت‌وگویی نداشته است.

آل اسحاق در پاسخ به این سؤال که آیا شما کاندیداتوری خود را برای انتخابات آتی رد می‌کنید، گفت: اگر تیم منسجم اقتصادی برای ریاست جمهوری شکل بگیرد بنده عضو آن تیم می‌شوم چرا که معتقدم این تیم باید شکل بگیرد.

وی افزود: تاکنون در حوزه اقتصادی شاهد یک تیم منسجم و هماهنگ نبوده‌ایم که امیدواریم در آینده این هماهنگی شکل بگیرد.

رییس اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران در پایان با بیان اینکه نمیتواند کاندیداتوریش را برای انتخابات آتی ریاست جمهوری تایید یا رد کند، گفت: در صورتی که با حضور در تیم اقتصادی، بنا باشد در انتخابات شرکت کنم حاضرم در این باره فکر کنم.