به گزارش افکارنیوز، علاالدین بروجردی در گفتگو با مهر با اشاره به پیروزی محمد مرسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر و آینده روابط ایران با این کشور گفت: پیروزی مرسی خرسند کننده است چرا که ملت مصر توانست در مقابل فشارهای منطقه ای و بین المللی مقاومت کند و فرد مورد نظر خود را انتخاب کند.

وی با بیان اینکه پیروزی مرسی و مقاومت مردم مصر در مقابل فشارها موجب خوشحالی جمهوری اسلامی است و برای دولت مرسی آرزوی موفقیت می کنیم، گفت: محمد مرسی راه سختی را در پیش روی دارد با توجه به اینکه بحثانحلال مجلس توسط شورای نظامی مصر انجام شده است و مجموعه مراحل قانونی که مصر را به سمت ثبات بکشاند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه امیدواریم ملت مصر بتواند استقلال و عزت اسلامی خودش را حفظ کند، گفت: مصر باید بعد از مرحله ثبات سیاسی وارد مرحله سازندگی و شکوفایی اقتصادی شود.

وی با اشاره به آینده روابط ایران و مصر گفت: جمهوری اسلامی ایران از زمان سقوط رژیم حسنی مبارک عملا رابطه را برقرار شده می داند اما برای روابط شکلی و رسمی تعجیلی نداریم و می توان بعد از استقرار امور در مصر این روابط رسمی شکل خود را پیدا کند.

بروجردی خاطرنشان کرد: مصر در یک انقلاب و حالت تلاطم قرار دارد وطبیعتا باید به یک ثبات برسد تا در خصوص روابط تصمیم بگیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا، اسرائیل و انگلیس تلاش میکنند که ایران و مصر در کنار یکدیگر نباشند ، گفت: معتقدم محمد مرسی باهوشتر از این است که در چنین دامهایی قرار بگیرد.