به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، سردار احمد وحیدی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین دستاوردهای دفاعی کشور گفت: انبوه اژدرهایی که در داخل تولید کردیم و بومی شده داخل است ادامه می یابد علاوه بر ان تولید موشک هایی با دقت بالا را در برنامه خود داریم و دستاوردهای دیگری نیز در این زمینه خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری، مهندسی معکوس موشک های اس ۳۰۰ توسط ایران را تکذیب کرد و گفت: نیازی به مهندسی معکوس نداریم و خودمان طراحی خلاقانه می کنیم.

سردار وحیدی افزود: ساخت سلاح های پدافند هوایی برد بلند در دستور کار است و سطح ما از مهندسی معکوس بالاتر است.

وزیر دفاع همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره خبر تولید پهپاد جاسوسی که ایران به غنیمت گرفته است گفت: بنا نداریم خیلی اخبار این موضوع را منتشر کنیم اما آنچه که وظیفه ذاتی مان باشد انجام خواهیم داد.

همچنین خبرنگار دیگری درباره اجرای رزمایش مشترک میان ایران، سوریه و روسیه پرسید که وحیدی پاسخ داد: این موضوع خیلی در دستور کار نیست.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره تولید هواپیماهای مسافربری توسط وزارت دفاع گفت: ساخت هواپیماهای مسافربری در دستور کارمان بوده ، هم اکنون نیز ایران ۱۴۰ یک هواپیمای مسافربری است که در داخل تولید می شود و نمونه های پیشرفته تری از آن نیز در دستور کار است.