اگر در اجرای مصوبات سهل انگاری شود مجلس از ابزارهای نظارتی خود استفاده می کند

روح الله متفکر آزاد، نماینده مردم آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با افکارنیوز  بیان کرد: امروز گرانی ها معیشت اقشار مختلف جامعه را سخت کرده و مردم را اذیت می کند و وظیفه دولت و مجلس این است که دغدغه های مردم را در این باره کاهش دهند.

لذا ما از دولت توقع داشتیم در سال گذشته که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را انجام داد با کالابرگ شرایط را برای مردم حفظ کند. اما دولت بنا به هر بنا به هر دلیلی نتوانست آن را انجام دهد.

وی افزود: بدون تردید یکی از راه های آرامش دادن به جامعه تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و احیای مدل کالابرگ الکترونیکی است.

دولت اگر بتواند این طرح را انجام دهد تا حدودی دردهای مردم در این بخش برطرف می شود. با توجه به شرایط اقتصادی پیش ‌بینی می‌شود که این طرح اجرایی شود و ما نیز از دولت توقع داریم تا آن را زودتر اجرایی کند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: مجلس از تمام ابزارهای نظارتی خود در جهت اجرا و تحقق مطالبات مردم استفاده خواهد کرد. البته مجلس پاسدار تعامل با دولت است و در بسیاری از زمینه ها نیز موفق بوده ایم؛ به عنوان مثال دولت اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را در ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ آغاز کرد.

متفکر آزاد

متفکرآزاد خاطرنشان کرد: اما لازم به تاکید است که برای برخی مصوبه ها که در اجرای آن سهل انگاری شده و یا تاخیر داشته است مجلس از تمام ابزارهای نظارتی خود استفاده می کند تا قوانین را در اجرا ببیند.

امیدوار هستیم تا تکلیف نظارت بر بازار نیز انجام شود و در صورتی که تفکیک وزارت صمت به دو وزارتخانه رخ دهد بخشی از کارها می تواند به صورت جدی تر پیگیری شود.نماینده آذرشهر و اسکو درانتها بیان کرد: نکته مهم این است که دولتمردان و تمام قوا بتوانند در سالی که به عنوان مهار تورم و رونق تولید نامگذاری شده است، قیمت ها را کنترل و بازارها را مدیریت کنند. این اساسی ترین وظیفه مسئولان در سال جاری است.