ضرورت تلاش برای رقابتی سالم و حضور حداکثری مردم در انتخابات/ سناریوی دشمن برای انتخابات مجلس

امسال سال انتخابات مجلس شورای اسلامی است، انتخابات مهمی که می تواند ۴ سال مسیر قانونگذاری و نظارت در کشور را ریل گذاری کند، رهبری معظم انقلاب اسلامی درباره مجلس یازدهم عنوان انقلابی را ابراز داشتند .

مجلس یازدهم علیرغم کم و کاستی ها در طول فعالیت خود توانست کارنامه نسبتا قابل قبولی را بر جای بگذارد.

 همواره در ماههای منتهی به انتخابات مجلس احزاب و گروههای سیاسی کم کم وارد فضای انتخاباتی شده و سعی می کنند با رصد رقبا تصمیم بگیرند.

 در این میان آنچه از اهمیت بالایی برخوردار است حضور مردم پای صندوق رای و مشارکت حداکثری است.

بر اساس آخرین اخبار داوطلبان نمایندگی مجلس باید ابتدا مرحله پیش‌ثبت‌نام را انجام دهند؛ مرحله‌ای که در این دوره و طبق قانون جدید انتخابات مجلس انجام خواهد گرفت.

 این پیش‌ثبت‌نام از دوشنبه 16 تا یکشنبه 22 مرداد ماه جاری، از ساعت 8 تا 18 عصر به‌مدت 7 روز در پنجره واحد وزارت کشور انجام خواهد گرفت.

متقاضیان می‌بایست به آدرس keshvar.moi.ir به لینک «ثبت درخواست متقاضیان داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی» وارد و با تکمیل اطلاعات و مدارک مورد نیاز به شرح زیر در مهلت یاد شده، درخواست خود (پیش‌ثبت‌نام) را ثبت کنند.

ضرورت تلاش برای رقابتی سالم و حضور حداکثری مردم در انتخابات/ سناریوی دشمن برای انتخابات مجلس

مراحل این پیش‌ثبت نام نیز به شرح زیر است:

 الف - تکمیل فرم اطلاعات درخواست شده

ب - بارگذاری تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر

ج - بارگذاری تصویر کارت یا گواهی پایان خدمت وظیفه عمومی و یا کارت معافیت دائمی برای آقایان با سن کمتر از 50 سال (در صورت عدم دریافت برخط پاسخ استعلام)

د - بارگذاری تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی؛

نکته: متقاضیان در خارج از کشور با مراجعه به سفارتخانه‌­ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی‌­های سیاسی جمهوری اسلامی ایران، به ثبت اطلاعات و بارگذاری مدارک خود اقدام کنند."

طبق آمار رسمی در کشور جالب است بدانید در سال 1398 و برای انتخابات مجلس یازدهم در کل کشور 15618 نفر برای 290 کرسی ثبت‌نام کرده بودند که حاکی از رشد حدود 15 درصد به نسبت دوره قبل مجلس بود و از این تعداد نیز در تمام کشور 7148 نفر از سوی شورای نگهبان تأیید صلاحیت شدند.

آنچه از برآیند جریانات سیاسی مشاهده می شود اینکه احزاب و گروهها از حالا جلسات انتخاباتی را شروع کرده اند.

هر چند اصلاح طلبان یکی به میخ و یکی به نعل می زنند و تندروهای این جریان از تحریم انتخابات سخن می گویند اما چهره های سفید و میانه روی اصلاح طلب به دنبال بستن لیست انتخاباتی و رقابت در انتخابات مجلس دوازدهم هستند.

از سوی دیگر بخشی از بنده سوپر انقلابی ها نیز به دنبال جدایی از جبهه انقلابی هستند و باید دید در آینده چه تصمیمات حزبی و گروهی توسط سیاسیون جناح های مختلف گرفته می شود.

آنچه در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است اینکه تمامی مسولان اجرایی و نظارتی در انتخابات آینده باید تمام تلاش خود را در جهت حضور حداکثری انجام دهند زیرا از ماههای قبل دشمنان انقلاب به دنبال فضاسازی و مایوس کردن مردم برای حضور در انتخابات هستند که به اهداف خود نخواهند رسید.

محمدحسن آصفری از نمایندگان مجلس با اشاذه به توطئه های دشمن برای کاهش مشارکت در انتخابات سال جاری مجلس شورای اسلامی گفت: ملت عظیم ایران و انقلاب اسلامی در طول بیش از 40 سال اخیر کارهایی را به سرانجام رساندند که دشمنان  ما ناراحت و نگران هستند؛ بالاخره با پیروزی شکوهمند جمهوری اسلامی رژیم صهیونسیتی دیگر نتوانست به اهداف پلید خود دست پیدا کند و همچنین اگر آمریکایی ها آن هیمنه گذشته خود را در منطقه ندارند به دلیل ظهور انقلاب اسلامی بوده است و امروز هر کجایی صحبت از آزادی و آزادیخواهی می شود نام جمهوری اسلامی ایران نیز نمایانگر است.

وی افزود: دشمنان  توطئه های گوناگونی را طراحی کردند تا به انقلاب اسلامی خدشه وارد کنند چرا که منافع شخصی و  دیکتاتورمابانه آنها دچار خدشه شد و نتوانستند به اهداف از پیش تعیین شده خود دست پیدا کنند؛ بالاخره دشمن در سالهای اخیر دست به هر جنایاتی اعم از ترور، تحریم و امثالهم زد اما ملت ایران با ایستادگی سبب ناکامی آنها شده است.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: دشمنان در موضوع انتخابات نیز در دوران گذشته تاکنون دست به هر کاری زدند تا مردم کشورمان را از ورود به پای صندوق های رای مایوس کند اما با این حربه نیز به اهداف خود نرسیدند؛ چرا که مردم خواسته های خود را با عدم حضور در  انتخابات دنبال نمی کنند، بلکه با حضورشان نشان می دهند که به دنبال تغییر هستند و لذا دشمنان ایران اسلامی باید بدانند چه بخواهند چه نخواهند انتخابات های گوناگون در کشورمان برگزار می شود.

دشمن میخواهد انتخابات کم رمق برگزار شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس بیان کرد: دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه است و اکنون نیز در حال برنامه ریزی بوده تا انتخابات پیش رو کم رمق برگزار شود و به آن اهداف خود دست یابند اما دشمنان مطمئن باشند در این مرحله نیز موفق نخواهند شد؛ چرا که مردم کشورمان هیچ گاه پشت انقلاب خود را خالی نمی کنند و برای تغییر سرنوشت پای صندوق های رای  حضور پیدا می کنند.

آصفری تاکید کرد: دولت باید تمام توان خود را از شیوه های مختلف به کار گیرد تا سطح رضایتمندی در جامعه افزایش پیدا کند که همین موضوع سبب خنثی سازی توطئه های دشمن می شود؛ لذا برای انتخابات پیش رو نیز باید برنامه ریزی لازم را انجام دهد که دشمنان کشورمان همچون گذشته به در بسته برخورد کنند.