سلبریتی‌هایی که برای مردم عزا می‌گیرند و برای خودشان عروسی

این روز‌ها خبر‌های مختلفی در خصوص ازدواج برخی از بازیگران و سلبریتی‌ها در فضای مجازی منتشر شده که بسیار جالب توجه است. در نگاه اول این ازدواج‌ها خبر‌های مسرت‌بخشی است، اما وقتی به رویکرد این افراد در فضای مجازی نگاهی می‌کنیم، شاهد نوعی دوگانگی در رفتار آنان هستیم که می‌توان آنرا به دو بخش رفتار شخصی و رفتار مجازی سلبریتی‌ها تقسیم کرد.

چندی پیش «آناهیتا همتی» یکی از بازیگران که در فضای مجازی ژست اپوزیسیونی دارد و اغلب به سمت ضدانقلاب در موضع‌گیری‌های خود غش می‌کند با انتشار تصویری اعلام کرد که ازدواج کرده است. جالب اینکه وی در یکی از همین اظهارنظر‌های مجازی خود هشتگ «وضعیت اصلا عادی نیست» را منتشر کرده بود. جالب‌تر اینکه وی در همین شرایطی که وضعیت را برای مردم غیرعادی نشان می‌داد مشغول زندگی رومانتیک و عاشقانه خود بوده است. موضوع ازدواج خصوصا برای قشر سلبریتی مساله‌ای کوچک نیست که یکی دو روزه اتفاق بیفتد و برای آن تصمیم بگیرند و حتی برای برخی از آنان پروسه چندین ماهه است، اما درحالی که این افراد برای زندگی خود با امید بسیاری تلاش می‌کنند، سعی دارند به جامعه یاس و ناامیدی را القا کنند.

آناهیتا همتی

از این خانم بازیگر که بگذریم به «بهرام رادان» می‌رسیم که جشن عروسی خود را در یکی از کشور‌های همسایه به صورت لاکچری برگزار کرد. همین بازیگر در برخی پست‌های شبکه اجتماعی سعی می‌کرد ناامیدی را به جامعه مخاطب خود پمپاژ کند، ولی آنچه از ظواهر امر پیداست، وی چندان هم ناامید و غمگین نبوده است و بعد از «محمدرضا گلزار»، ازدواج وی در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد.

جالب است که این بازیگر در یکی از همین پست‌ها همنوا با جریان اغتشاشگر وضعیت کشور را اسف بار توصیف و اتهاماتی را به نظام جمهوری اسلامی وارد کرده بود تا ژست غمگینانه خود را با حمله به ساختار‌های نظام تکمیل کند، اما دستکم عکس‌هایی که اخیرا از وی در جشن ازدواجش منتشر شده نشان می‌دهد که اتفاقا آقای بازیگر سر کیف بوده و نشان از غم و غصه و نگرانی در وی نیست!

بهرام رادان

برخی در فضای مجازی در واکنش به ازدواج این سلبریتی مطرح می‌کنند واقعا اگر این فرد به فکر مردم بود به جای اینکه یک ازدواج لاکچری را ترویج کند، سعی می‌کرد باید با آهنگ جامعه حرکت کرده و یک ازدواج ساده برگزار کند. حتی اینکه وی در کشور خود مراسم ازدواجش را برگزار نکرده برای برخی سئوالاتی ایجاد کرده است که چرا این افراد حتی برای جشن‌هایی مثل ازدواج و تولد فرزندانشان و ... با همه ژست‌های وطن دوستی به خارج از کشور می‌روند؟

یکی دیگر از بازیگرانی که همواره موضع‌گیری‌های جناحی سیاسی داشته است و بعد از مدتی به جرگه ضدانقلاب در خارج از کشور پیوسته است و با رسانه‌هایی مانند بنگاه سخن‌پراکنی بی بی سی گفتگو کرده، «پگاه آهنگرانی» است. وی در تجمعات ضدانقلاب در خارج از کشور از جمله شهر برلین نیز حضور یافت و علت شرکت در این تجمعات را همبستگی با خانواده‌های داغدار اغتشاشات توصیف کرد، اما بعد از مدتی تصاویری از ازدواج وی نیز در فضای مجازی منتشر شد تا وی نیز به جرگه سلبریتی‌های متاهل بپیوندد.

توئیت

زوج

از این بازیگران که بگذریم می‌رسیم به یکی از پرسر و صداترین عناصری که در فضای مجازی به اصطلاح با طنزپردازی حملات مختلفی را به ساختار‌های کشور وارد می‌کرد. وی که از جمله فعالان مجازی ورشکسته به حساب می‌آید و حتی ضدانقلاب نیز به وی حمله و اعتراض کرده است، سعی کرد با موج سواری بر روی اتفاقات سال گذشته و استفاده از رانت رسانه‌های ضدانقلاب از ریزش مخاطبان خود جلوگیری کند. وی در این عرصه با یک لحن تکراری، اما با سر هم کردن کلمات رکیک سعی کرده به اصطلاح طنزپردازی کند، اما همین روش بازهم سبب شد که بیشتر در فضای مجازی منفور شود. حالا همین فردی که با جیغ‌های بنفش در فضای مجازی تحرکاتی داشته، ظاهرا با یک ایرانی مقیم آلمان ازدواج کرده است!

کاربر مجازی

همان سناریو تلخ سلبریتی‌ها در خصوص «زینب موسوی» نیز تکرار شده است و وی نیز مانند سلبریتی‌ها جلو دوربین و در پست‌های مجازی به پمپاژ یاس، افسردگی و ناامیدی در اجتماع اقدام کرد، اما در زندگی شخصی در سر حال‌ترین شرایط ممکن قرار داشته تا جایی که شادان و خوشحال ازدواج می‌کند.

با این حال باید گفت که حال سلبریتی‌ها بسیار خوب است و غیر این را نباید باور کرد. فضای مجازی بستری برای خودنمایی شده و اینکه این خودنمایی به چه شکلی است و نتایج آن در جامعه و برای هموطنان خود چه تبعاتی در بر دارد، ظاهرا برای برخی افراد اصلا مهم نیست و برای آنان مهم ماندن در کورس رقابت دیده شدن به هر شکلی است!