ماموریت ویژه رئیس جمهور به سفیر ایران در عربستان

 علیرضا عنایتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ریاض در گفتگوی اختصاصی با روزنامه الشرق الاوسط اعلام کرد، او در دوره پیش رو تمامی تلاش خود را معطوف توسعه وتقویت روابط دو جانبه به تهران و ریاض خواهد کرد، زیرا دو طرف عزم و اراده جدی برای توسعه این روابط داشته و از اینرو آینده امیدوار کننده‌ای پیش روی دارند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران که برای اولین بار بعد از حضور در محل ماموریتش با یک رسانه رسمی در ریاض سخن می‌گفت تاکید کرد: دکتر ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در دیداری که پیش از عزیمت وی به ریاض با او داشته از وی خواسته است تا تمامی توان خود را برای تقویت روابط برادرانه و دوستی بین ایران و عربستان و پیشرفت روابط بین دو کشور به کار بگیرد.

به نوشته الشرق الاوسط عنایتی در ابتدای این گفتگو خرسندی خود را از اینکه به نمایندگی از کشورش به عنوان سفیر در عربستان سعودی حضور دارد، ابراز داشته و تاکید کرد، دو کشور همسایه و برادر، کشورهای تاثیر گذار در منطقه و جهان اسلام هستند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ریاض افزود: ایران به عربستان به عنوان یک شریک راهبردی که از اهمیت بسزایی برخوردار است می نگرد.

وی در این رابطه گفت: ما به عربستان سعودی به چشم یک شریک راهبردی که اهمیت از زیادی برخوردار است در چارچوب سیاست دولت فعلی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر اصل حسن همجواریی، می‌نگریم.

عنایتی در ادامه افزود آنچه که طی شش ماه گذشته تحقق پیدا کرده نوید بخش آینده‌ای شکوفا است، ما عزم و اراده جدی برای توسعه روابط ایران و عربستان داریم و همین احساس را نزد برادرانمان در رابطه با روابط سعودی ایرانی یافته‌ایم.

ماموریت ویژه رئیس جمهور به سفیر ایران در عربستان

سفیر ایران در همین رابطه تاکید کرد: این امر مسئولیت بزرگی را بردوش ما می‌گذارد که پیش از هر چیز اقدام به توسعه روابط فیما بین و تقویت آن کرده و بعد از آن از این روابط در راستای منافع منطقه در چارچوب منافع مشترک، احترام متقابل و مسئولیت جمعی استفاده کنیم.