به گزارش افکار نیوز به نقل از کیهان،در اين نشست كه ادامه نشست چند ماه پيش بروكسل اعلام شده وابستگان به طيف هاي مختلف از جمله برخي اصلاح طلبان فعال در فتنه سبز، سلطنت طلبان، گروهك هاي تروريستي منافقين و كومله و برخي گروه هاي ماركسيستي سابق به انضمام برخي پادوها و ميرزابنويس هاي رسانه اي اپوزيسيون حضور داشتند.

اسامی برخی شرکت کنندگان از سوی وبلاگ وابسته به این نشست محفلی چنین اعلام شده است: شهریار آهی و علیرضا نوری زاده و نوشابه امیری و هوشنگ اسدی و مهرانگیز کار(از سلطنت طلبان)، حسین باقرزاده و رامین پرهام و عبدالله مهتدی(از گروه های تروریستی منافقین و کومله)، محسن سازگارا و مجتبی واحدی و محسن مخملباف و فاطمه حقیقت جو و محمد تهوری و محمدرضا یزدان پناه و نیما راشدان و محمدجواد اکبرین و احمد باطبی و امید معماریان و…(از اصلاح طلبان و میرزابنویس های فراری) به همراه افراد دیگری نظیر حسن شریعتمداری، جمشید اسدی و…

به گزارش وبلاگ این نشست، در حالی که محسن سازگارا در افتتاحیه جلسه گفته بود «نیروهای اپوزیسیون با هم اختلاف دارند اما برآیند آنها خوب است و از پختگی و سنجیدگی بسیار خوبی برخوردارند»، حسین باقرزاده تصریح کرد: امروز اگر بخواهیم جو حاکم و اپوزیسیون را توصیف کنیم می توانیم بگوییم در شرایط یأس است. یأس به این مفهوم که امید برای ایجاد تحول در ایران مانند جهان عرب وجود ندارد و احتمال بسیار کمی هست که مردم به خاطر ما به خیابان ها بیایند.»


وی با طرح سؤالاتی درباره اوضاع به هم ریخته اپوزیسیون گفت: من این سؤال ها را مطرح می کنم اما پاسخی برای آن ندارم. امیدوارم دوستان پاسخ های کارسازی داشته باشند.

این عضو مرکزیت سازمان منافقین که مدتی است مدعی جدایی از «سازمان» است، می گوید: ایران در یک پیچ تاریخی قرار گرفته و نقطه عطفی در برابر آن قرار دارد. با این حال از این قبیل نقاط عطف در دوران جمهوری اسلامی کم نبوده است. دوران جنگ، اتمام جنگ، دوم خرداد ۷۶، انتخاب محمود احمدی نژاد و انتخابات ریاست جمهوری سال. ۸۸
در همین حال فردی به نام امین ریاحی ضمن سخنانی تصریح کرد «فضا با انتخابات مجلس فرقی نخواهد کرد. باید از فضا بهره برد اما آن قدر باز نیست که بتوان کاری کرد. در چنین وضعیتی، نقش اپوزیسیون در انتخابات بلکه در چالش و مذاکرات ایران با ۱ + ۵ پررنگ می شود. این شرایط می تواند فرصت باشد. انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، زمین بازی ما نیست. اما موضوع هسته ای می تواند زمین بازی ما باشد.


وی گفت: «تعامل با غرب هنوز به شکل تابو وجود دارد و اپوزیسیون هنوز گیج عمل می کند. اپوزیسیون هنوز مخفیانه رابطه برقرار می کند و این هراس از تماس و ارتباط با غرب وجود دارد در حالی که ما به نتیجه نمی رسیم مگر این که از غرب کمک بگیریم.


این اظهارات در حالی است که بنابر گزارش رسانه های ضد انقلاب فردی به نام جواد خادم(عامل سازمان سیا و از اعضای کابینه مستعجل شاپور بختیار) هماهنگ کننده مالی و سیاسی محفل اپوزیسیون در بروکسل می باشد.