به گزارش افکارنیوز به نقل از جام نیوز، وب سایت روز آنلاین (Roozonline) یکشنبه ۱۸تیر (July۸) نوشت: چند روز پیش دفتر عبدالله نوری با صدور بیانیهای اعلام کرد: وی تاکنون درباره انتخابات آتی ریاست جمهوری و یا افرادی که در خصوص کاندیداتوری آنها گمانه زنی میشود نظری نداشته و دیدارهای اخیر وی ارتباطی با موضوع انتخابات ریاست جمهوری ندارد.

این وب سایت ضدانقلاب ادامه داد: «بیانیه دفتر عبدالله نوری پس از آن صادر شد که برخی اعلام کرده بودند دیدارهای وی در چند ماه گذشته٬ نشان از عزم او برای حضور در انتخابات دارد.»

روزآنلاین در تحلیلی از وضعیت اردوگاه اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، افزود: «پیش از این برخی نیروهای سیاسی پیشنهاد کرده بودند حامیان جنبش سبز با محوریت عبدالله نوری در فرایند انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری حاضر باشند. به عقیده آن‌ها نوری پتانسیل آن را دارد که جنبش سبز را از حالت رخوت کنونی به در آورد. عبدالله نوری پیش از این و در سال ۸۷ از سوی برخی سازمان‌های سیاسی چون سازمان ادوار تحکیم وحدت٬ به عنوان کاندیدای انتخابات مطرح شده بود. اما به دلیل حضور سیدمحمد خاتمی و عدم اجماع اصلاح‌طلبان بر روی وی٬ حاضر به شرکت در انتخابات نشد.»

در همین رابطه محمد موسوی‌خوئینی عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز، معتقد است: «اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست‌جمهوری برنامه دارند.» وی همچنین از سیدمحمد خاتمی به عنوان " رئیس اصلاح‌طلبان " نام برده و گفته که درباره برنامه‌ اصلاح‌طلبان در انتخابات باید از وی سؤال شود.

بر اساس این گزارش، در این مدت اسامی افراد متعددی چون سیدمحمد خاتمی٬ سیدحسن خمینی٬ محمدرضا عارف٬ کمال خرازی، اسحاق جهانگیری، محمدعلی نجفی و عبدالله نوری برای حضور در انتخابات در محافل گوناگون مطرح شده است. در این میان سیدحسن خمینی کاندیداتوری خود را تکذیب و تنها محمدرضا عارف به شکل جدی٬ کار خود را آغاز کرده است.

"روز آنلاین" به نقل از برخی منابع مورد وثوق خود اضافه کرد: برخی از وزرای کابینه خاتمی، اقدام به برگزاری جلسه با فعالان سیاسی شهرهای مختلف کردهاند تا نظر مساعد آنان را برای حمایت از عارف در انتخابات ریاستجمهوری جلب کنند.