به گزارش افکارنیوز،محمد علیپور در گفتگو با مهر درخصوص اقدامات کمیسیون اقتصادی مجلس در جهت تعدیل قیمتها در بازار اظهارداشت: با توجه به اینکه درحال حاضر مهمترین دغدغه نمایندگان حل مسئله گرانی است؛ لذا تدابیر ویژه ای در این رابطه اندیشیده شده است.

وی عملکرد وزیرصنعت، معدن و تجارت را در این رابطه مورد اشاره قرار داد و افزود: بارها تذکرات کتبی و شفاهی را در رابطه با گرانی ها به این وزیر گوشزد کرده ایم و از او خواسته ایم که برای تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمتها برنامه ای را تدوین و به مرحله اجرا درآورد تا بیش از این به مردم فشار نیاید.

نماینده منتخب مردم ماکو و چالدران در مجلس نهم تصریح کرد: نمایندگان در نظر دارند بعد از تعطیلات مجلس وزیرصنعت، معدن و تجارت را به کمیسیون اقتصادی دعوت کنند تا وی نسبت به عملکرد خود در رابطه با گرانی ها پاسخگو باشد.

وی افزود: چنانچه وزیرصنعت، معدن وتجارت تا آن زمان اقدامات موثری را در رابطه با کنترل افسارگسیخته گرانی ها انجام نداده باشد، به طوری‌که نمایندگان مجلس هم از صحبتها و عملکرد وی در این حوزه قانع نشوند، آن‌وقت نمایندگان از اختیارات قانونی خود اعم از سئوال و استیضاح وزیر استفاده خواهند کرد.

تعطیلات مجلس شورای اسلامی که از ابتدای هفته جاری آغاز شده است، به مدت دوهفته خواهد بود.