صهیونیست ها عامل قتل داریوش مهرجویی شناخته شدند

بهروز افخمی کارگردان باسابقه سینما و تلویزیون شب گذشته در برنامه « به افق فلسطین » با اشاره به امکان وجود ارتباطی میان قتل داریوش مهرجویی با رژیم صهیونیستی گفت:امیدوارم خیال بافی و اشتباه کرده باشم، ولی قرائنی درباره ارتباط میان قتل داریوش مهرجویی و همسرش با صهیونیست‌ها وجود دارد و از زمان قتل تا به حال بیشتر هم شده است. اصل مطلب از اینجا شروع شد چیز‌هایی شنیده بودم درباره بعضی از قرائنی که مثلا تبلیغات شدیدی علیه افغانستانی‌ها در ایران حدود یک ماه پیش از قتل داریوش مهرجویی و همسرش شروع شده بود که به نظر مشکوک می‌آمد.

این کارگردان سینما ادامه داد: مهرجویی به هیچ وجه حاضر نشده بود در جریان تظاهرات پارسال و تشنج‌هایی دیگری که در طول سال گذشته رخ داد همراهی کند حتی در پاریس هم حاضر نشده بود با چنین افرادی هم سخنی کند. در کنفرانسی هم داد و فریاد کرده بود که می‌خواهم راجع به سینما و فیلم صحبت کنیم. مهرجویی ناامیدشان کرده بود و به سوژه‌ای تبدیل شده بود که می‌خواهد مستقل باشد و احتمالا مورد تهدید سلطنت طلب‌ها هم قرار گرفته بود.

افخمی افزود: یکی دیگر از قرائن این است که وقتی جنگ غزه شروع شد باید به شکلی اخبار عمومی داخل ایران را منحرف می‌کردند و احتمالا یکی از سوژه‌ها بوده است. احتمال دارد دستگیری قاتلان هم جزئی از برنامه بوده و از ابتدا هم قرار بوده آن‌ها گیر بیفتند.

1217787_212

براساس این گزارش، پیش از این نیز حضور بهروز افخمی در صحنه قتل داریوش مهرجویی و اظهار نظر او درباره دلیل حضورش و البته نوع رفتارش در مقابل دوربین بسیار حاشیه ساز شده بود. افخمی درباره دلیل حضورش در صحنه بازسازی قتل داریوش مهرجویی و همسرش گفته بود: «ما آمده‌ایم، اینجا فضا را ببینم تا اگر خواستیم در داستان توصیفی داشته باشیم به واقعیت نزدیک باشد؛ و قصد دارم به سبک هیچکاک، درباره جنایت داستان بنویسم».

این در حالی است افخمی که کمی بعد از حضور جنجالی‌اش در صحنه بازسازی قتل داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر با انتشار یک ویدیو در صفحه اینستاگرامش برای اولین بار مدعی شده بود که «ممکن است قتل داریوش مهرجویی کار سرویس امنیتی اسرائیل باشد!»

افخمی در توضیح دلیل این ادعای خود گفته بود: «صبح یکشنبه که من خبر قتل مهرجویی و همسرش رو شنیدم این فکر به ذهنم رسید که این کار ممکن است کار سرویس امنیتی اسرائیل باشد. چون همان موقع ۳ یا ۴ روز بود که کشتار زن و بچه‌ها در فلسطین به صورت وسیع شروع شده بود. البته منظورم این نیست که قاتلان مهرجویی این افراد دستگیر شده نیستند. بلکه فکر می‌کنم سرویس‌های امنیتی اسرائیل ممکن است آن‌ها را استخدام کرده باشد. البته این فقط یک فرضیه است.»

داریوش مهرجویی نویسنده و کارگردان شهیر ایرانی به همراه همسرش وحیده محمدی‌فر شامگاه شنبه ۲۲ مهرماه در منزل شخصی‌اش در سن ۸۳ سالگی به قتل رسیدند.