جزئیات جدید از توقیف یک شناور با 14 خدمه امروز توسط سپاه پاسداران

سردار حیدر هنریان مجرد ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر یکی از مأموریت‌های نیروی دریایی سپاه را مبارزه با قاچاق سوخت در خلیج فارس دانست و اظهار داشت: سپاه در عرصه مقابله با سوخت قاچاق به صورت شبانه‌روزی شناورها را در خلیج فارس مورد رصد و پایش قرار می‌دهد.

وی از شناسایی یک کشتی خارجی حامل کالای قاچاق خبر داد و گفت: با اشراف کامل و رصد اطلاعاتی رزمندگان دریادل منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، صبح امروز یک شناور خارجی با پرچم یک کشور از اقیانوسیه با ۲ میلیون لیتر سوخت گازوئیل قاچاق شناسایی شد.

جزئیات جدید از توقیف یک شناور با 14 خدمه امروز توسط سپاه پاسداران

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: پس از شناسایی این کشتی با حکم قضایی در ۶۰ مایلی ساحل بندر بوشهر توقیف شد و ۱۴ خدمه خارجی آن که از ۲ کشور آسیایی هستند، دستگیر شد.

سردار هنریان مجرد از انجام مراحل قانونی و تحویل خدمه این شناور به مقام قضایی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: محموله سوخت قاچاق کشف شده با حکم قانون در حال تحویل به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه این چندمین شناور توقیفی سوخت قاچاق در خلیج فارس است اضافه کرد: این شناور از زمان سوخت‌گیری در رصد اطلاعاتی قرار داشت و پس از ورود به محدوده عملیاتی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران توقیف شد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه بیان کرد: نیروی دریایی سپاه با بکارگیری ابزارهای شناسایی به‌روز، تمام تحرکات در خلیج فارس‌ تحت رصد و پایش قرار دارد.